کد خبر: 819446 A

مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: مجموعه ورزشی روستای ابراهیم آباد بوئین زهرا با مشارکت خیران احداث شده به صورت ویدئو کنفرانس در هفته روستا و عشایر افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، اکرم نجفی روز یکشنبه در نشست خبری که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برنامه های مختلفی در هفته روستا پیش بینی شده است که از جمله آن می توان به برگزاری دومین جشنواره عکس روستا با محور طبیعت، گردشگری، آداب و رسوم، تولید و اشتغال روستایی (از ۱۵ مهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد) اشاره کرد.

وی اضافه کرد: افتتاح پروژه های روستایی پنج استان کشور از جمله استان قزوین با حضور معاون اول رییس جمهوری انجام می شود که در این راستا مجموعه ورزشی روستای ابراهیم آباد بویین زهرا با مشارکت خیران احداث شده به صورت ویدئو کنفرانس در هفته روستا و عشایر افتتاح قرار می شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین یادآور شد: سعی کردیم تا به روستاهای استان نیز توجه داشته باشیم و در این خصوص، از سال آینده تمامی دهیاران با تامین بودجه لازم از بیمه کامل برخودار می شوند.

نجفی اضافه کرد: در حال حاضر، جمعیت ۷۶ روستایی استان شامل بیش از یک هزار نفر بوده و مدرک تحصیلی دهیاران ۱۴۲ روستا کارشناسی، ۲۲ روستا کارشناسی ارشد، هفت روستا حوزوی و سایر نیز دیپلم و فوق دیپلم است.

وی گفت: روستاهای استان ظرفیت های خوبی را به خود اختصاص می دهد و ظرفیت های ۴۴۴ روستای استان باید شناخته شود و توانایی و امکانات ۲۰۰ روستا از سوی کارشناسان مورد شناسایی قرار گرفته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین یادآور شد: ۱۶ روستای هدف گردشگری و ۱۰۰ روستای مصوب گردشگری در استان وجود دارد که باید زیرساخت های گردشگری در این روستاهای هدف فراهم شود تا جذب سرمایه گذار صورت بگیرد و در سال جاری برای ۲ روستا اعتبار گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: براساس گزارش های اعلام شده، روند مهاجرت از روستا به شهر متوقف شده است و در خصوص وضعیت برگشت جامعه شهری به روستاها هم این امر منوط به سرشماری است که آمار در این حوزه را نشان می دهد.

گفتنی است در این نشست معاون امورعمرانی استانداری قزوین و مدیرکل امور عشاری استانداری و جمعی از مدیران رسانه های استان حضور داشتند.

امور روستایی رسانه گردشگری روستا بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر