کد خبر: 819299 A

به منظور شرکت در همایش ملی روستا و عشایر؛

خراسان جنوبی، فردا در همایش ملی روستا و عشایر، میزبان معاون اول رئیس جمهور و هیأت همراهش است.

به گزارش ایلنا، استاندار خراسان جنوبی گفت: دوشنبه همایش ملی روستا و عشایر به میزبانی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار می شود که معاون اول رئیس جمهور، 6 وزیر، جمعی از رؤسای دستگاه های اجرایی کشور و شماری از استانداران و فرمانداران و نمایندگان روستایی و عشایر استان های کشور مهمان این همایش هستند.
معتمدیان افزود: در این همایش 2480  طرح ملی روستایی و عشایر در سراسر کشور همزمان مورد بهره برداری قرار می گیرد و 8 تفاهم نامه برای توسعه مناطق روستایی و عشایر کشور به امضاء می رسد که 4 تفاهم مختص خراسان جنوبی است.

وی گفت: یکی از تفاهم نامه های مختص خراسان جنوبی ، مربوط به تعیین دستگاه های حاکمیتی به عنوان دستگاه معین محرومیت زدایی در 4 شهرستان مرزی و کم برخوردار این استان است که بر طبق آن بنیاد برکت کشور دستگاه معین شهرستان نهبندان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور دستگاه معین شهرستان سربیشه ، بنیاد علوی دستگاه معین شهرستان درمیان و قرارگاه سازندگی بسیج دستگاه معین شهرستان زیرکوه می شود.

استاندار افزود: دستگاه های معین تعیین شده برای این 4 شهرستان مرزی ، مسئولیت اجرای طرح های اشتغالزایی و محرومیت زدایی را در این شهرستان‌ها به عهده می گیرند تا سطح برخورداری شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه از امکانات و اشتغال، افزایش یابد.

معتمدیان افزود: فردا همچنین عملیات اجرایی پروژه کلان راه آهن خراسان جنوبی با حضور جهانگیری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت زیرساخت وزارت راه و شهرسازی آغاز می شود که این پروژه به طول 271 کیلومتر از بیرجند تا ایستگاه یونسی گناباد در خراسان رضوی و در قالب کنسرسیوم انجام می شود. مسیر بیرجند تا یونسی گناباد به عنوان قطعه شانزدهم کریدور جنوب شرق به شمال شرق انجام می شود که پیمانکار این قطعه مشخص و در خراسان جنوبی مستقر شده است.

وی گفت: انعقاد قرارداد ایجاد هزار هکتار شهرک گلخانه ای در خصوص اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی به عنوان استان الگو، برقراری مزایای صندوق بیمه اجتماعی برای تمامی سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایر استان به صورت پرداخت دوسوم حق بیمه از سوی دولت و یک سوم از سوی سرپرست خانوار، رونمایی از لوح جهانی روستای نمونه گردشگری جهانی خراشاد خراسان جنوبی، آغاز عملیات اجرایی 100 طرح آبخیزداری و بهره برداری از چند راه روستایی از دیگر برنامه های همایش ملی روستا و عشایر و سفر معاون اول رئیس جمهور و هیأت همراه به خراسان جنوبی است.

راه آهن کمیته امداد امام خمینی گردشگری معاون اول رئیس جمهور روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر