کد خبر: 819210 A

دادستان عمومی کرمانشاه خبرداد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری تعدادی از اخلالگران اقتصادی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین صادقی، از تشکیل پرونده اخلال در نظام اقتصادی در یکی از شهرستان‌های تابعه این استان خبر داد و گفت: شخصی با وعده پرداخت سود‌های غیرمتعارف به جذب مقادیر زیادی از نقدینگی مردم اقدام کرده بود که بر این اساس نزدیک به ۳۰۰ نفر از مردم به این شخص مراجعه کرده و مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان از وجوه خود را در اختیار وی قرار دادند.
 
وی ادامه داد: این فرد با ارائه اطلاعات نادرست افراد را مجاب کرده که با پول آنها سرمایه گذاری می‌کند و اقدام به راه اندازی کارگاه کرده تا در نهایت منجر به کار تولیدی و ایجاد اشتغال شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه تاکید کرد: حسب بررسی‌های صورت گرفته هیج کدام از این وعده‌ها صحت ندارد و اقداماتی که صورت گرفته بدون اخذ مجوز و از مبادی مربوطه است، لذا با تحقیق ضابطین، متهم اصلی که به صورت شبکه‌ای و گروهی کار می‌کرد شناسایی شد و دو نفر از اعضای این گروه دستگیر شدند.
 
وی با بیان اینکه حساب‌های این افراد مسدود شده و اقدام لازم برای شناسایی اموال و دارایی‌هایی که با پول مردم خریداری کردند صورت گرفته است، گفت: توصیه ما به مردم این است که به وعده‌های غیرمنطبق با واقعیت و وعده‌هایی که مبنای معقولی برای پذیرش آن نیست، توجه نکنند و آگاه باشند که پهن کردن این دام‌ها از سوی افراد شیاد انجام می‌شود تا از حس طمع مردم سو استفاده کرده و وجوه آن‌ها را تصاحب کنند.
 
صادقی افزود: مردم نباید با دستگاه‌ها، نهاد‌ها و مراکزی که دارای مجوز رسمی فعالیت نیستند اقدام به سرمایه گذاری کنند؛ چرا که استیفای حقوق آنها بعضا با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

انقلاب ایجاد اشتغال حقوق دادستان عمومی و انقلاب شهروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر