کد خبر: 819182 A

شهردار یزد عنوان کرد:

شهردار یزد با انتقاد از برخی رفتارهای ترافیکی شهروندان گفت: استفاده از پارکینگ های درون شهری از سوی شهروندان بسیار اندک است و تنها کمتر از 10 درصد مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمال الدین عزیزی در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک شهر یزد اظهار داشت: شهروندان گاهی از ۱۰ درصد پارکینگ‌های شهر هم استفاده نمی‌کنند و در کنار همین پارکینگ، رانندگان به دنبال جای پارک در خیابان هستند.

وی با بیان اینکه همین مشکل را در استفاده از پل های احداثی برای عابران پیاده داریم ادامه داد: به نظر می رسد برخی از این پل ها را به دلیل عدم استفاده شهروندان باید حذف کنیم.

شهردار یزد با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای کاهش حوادث ترافیکی اضافه کرد: برخی تصادفات رانندگی، دلخراش بوده و این موضوع به رفتارهای ترافیکی شهروندان بستگی دارد.

وی در زمینه دوربین‌های کنترل سرعت با اشاره به نظرات مختلف در خصوص تاثیرگذاری آن در کاهش تصادفات افزود: عده ای آنها را عامل جلوگیری از ترافیک و کاهش حوادث و در مقابل هم برخی آن را باعث تصادفات تلقی می‌کنند که باید در این زمینه بررسی علمی صورت گیرد.

شهردار یزد، بحث ترافیک را در عین سادگی، موضوعی سخت و پیچیده توصیف کرد و گفت: تردد موتورسیکلت ها نیز از سختی های مباحث ترافیکی است و به نوعی امنیت را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی تصریح کرد: امنیت در حوزه شهری مهم و از مولفه‌های تاثیرگذار در زندگی است و یزد جهانی، امروز بیش از گذشته نیاز به امنیت ترافیکی دارد.

سرپرست پلیس راهور استان یزد هم در این همایش گفت: اگر در حوزه ترافیک شهری برنامه‌ریزی کاملی نشود در آینده با مشکلات جدی روبرو می‌شویم.

سرهنگ رضا زارع اظهار داشت: معضلات اجتماعی امروزی مانند آلودگی هوا و معضلات فرهنگی و اجتماعی با ترافیک در ارتباط است و معضلات زیادی با خود به همراه دارد.

به گزارش ایلنا، در این همایش با اهدای لوح از خادمان عرصه ایمن‌سازی، نظم و ترافیک در بخش‌های فنی- مهندسی و فرهنگ‌سازی تقدیر شد.

ترافیک یزد پارکینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر