کد خبر: 819048 A

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با اشاره به ثبت نام 44 هزار نفر از یزد در «سماح» گفت: محدودیتی برای ثبت نام پیاده‌روی اربعین وجود ندارد.

علی اصغر شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه هر ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی سیل مشتاقان حسینی (ع) راهی کربلای معلی می‌شوند، اظهار داشت: اربعین حسینی زمینه ترویج فرهنگ دینی و اعتقادی در میان شیعیان جهان و  پیوند شیعه و سنی را فراهم می سازد.

وی ادامه داد: بر این اساس انتظار می رود هر فرد با احساس مسئولیت در این همایش عظیم شرکت کند و مسئولان نیز تلاش می کنند تا این حرکت عظیم معنوی، آثار و برکات مثبت و سازنده‌ای را بر جای گذارد.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با اشاره به اینکه تنها راه شرکت در همایش بزرگ اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح است، ابراز داشت: هرگونه خروج از کشور به غیر از این روش غیرقانونی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محدودیتی برای ثبت نام پیاده‌روی اربعین در استان وجود ندارد، بیان داشت: از آغاز زمان ثبت نام برای پیاده روی اربعین تاکنون 44 هزار نفر از استان یزد در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با بیان اینکه برای زائران پس از ثبت نام در این سامانه بیمه فراهم می شود و خدمات لازم مانند خدمات درمانی در حین سفر به آنها ارائه می شود، اظهار داشت: افرادی که گذرنامه های آنها حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد می توانند حضور در همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی از کشور خارج شوند که پیش از این حداقل اعتبار لازم گذرنامه برای این سفر معنوی  سفر ۶ ماهه بود.

وی بیان داشت: پس از خروج از مرز و ورود به خاک عراق تنها یک ماه می توانند در عراق بمانند و پس از آن حتما باید به کشور باز گشته و دوباره برای سفر اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با بیان توصیه هایی برای تسهیل سفر زائران حسینی در ایام اربعین عنوان کرد: ورود غیر قانونی به کشور عراق مجازات حبس دارد.

پیاده روی یزد اربعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر