کد خبر: 818979 A

نامزد تصدی شهرداری قزوین عنوان کرد:

نامزد تصدی شهرداری قزوین در جلسه شورای شهر قزوین گفت: نگاه به درون و شناسایی و استفاده از ظرفیت‌ نیروهای سالم، توانمند، متخصص، شایسته را در دستور کارم قرار خواهم داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا عسگری فرماندار فعلی شهرستان زنجان به عنوان یکی از کاندیداهای شهرداری قزوین است که پیش از این فرماندار شهرستان البرز استان قزوین نیز بوده است.

وی به سئوالات مطروحه از سوی اعضای شورای شهر قزوین پاسخ داد و برنامه‌های خود را اعلام کرد.

مهدیه سادات قافله‌باشی سخنگوی شورای شهر قزوین از عسگری پرسید که با توجه به برگزاری انتخابات و حجم کار مسئولیتی شما در زنجان، مهم‌ترین انگیزه شما برای تصدی شهرداری قزوین چیست؟

محسن حق‌شناس دیگر عضو شورای شهر قزوین هم سئوال کرد با توجه به اینکه کوله‌باری از تجربه دیوان‌سالاری دارید و در دو سال آخر عمر شورا قرار است مردم‌سالاری را تجربه کنید در این مسیر سنگلاخ می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟

عسگری گفت: دوستانی تصدی شهرداری قزوین را به من پیشنهاد دادند؛ این در حالی است که جایگاه اداری و دیوان‌سالاری خوبی در فرمانداری شهرستان زنجان دارم و از شرایط فعلی خدمت در این شهرستان راضی هستم.

وی افزود: با توجه به اینکه می‌توانم در شهرداری قزوین اثرگذار باشم به عنوان کاندید رزومه خود را ارائه داده‌ام و اگر نمی توانستم اثرگذار باشم قطعا کاندیدا نمی‌شدم.

می‌توانم در حوزه مدیریت شهری تاثیرگذار باشم

این نامزد تصدی شهرداری قزوین ادامه داد: با توجه به ارتباطات و تجربه‌ای که دارم و کارهایی که انجام داده‌ام می‌توانم در حوزه مدیریت شهری تاثیرگذار باشم؛ بنده هم نسبت به شهر قزوین تعصب دارم و هر چه توان دارم در طبق اخلاص گذاشته و در اختیار مجموعه شهری قرار می‌دهد. با توجه به تجربه‌ای که دارم می‌توانم اثرگذارتر از زنجان برای شهر خود قزوین باشم.

سیده منیره قوامی عضو شورای شهر قزوین پرسید زمان بازنشستگی شما دقیقا چه تاریخی است؟

عسگری توضیح داد: زمان بازنشستگی‌ام را محاسبه نکرده‌ام تا بخواهم عددی را بیان کنم. 33 سال حکم کارگزینی بنده است که زمانی که مدیرعامل تاکسیرانی قزوین بودم دو سال مرخصی گرفتم و از حساب دولتی قابل کسر است و حدقال تا پایان دوره شوراها در خدمت اعضای شورای شهر قزوین خواهم بود. با توجه به اتمام دوره پنجم شورای شهر تا شهریور ماه 1400، بیش از دو سال می‌توانم در خدمت مردم شهر قزوین باشم.

برخی اعضای شورای شهر قزوین هم عسگری را فردی دارای نبوغ سیاسی و ازچهره‌های خودساخته ذکر کردند و از وی سوال کردند: آیا با خارج از استان قزوین ارتباط دارید که بتوانید اعتبار ملی جذب کنید؛ نگاه شما در حوزه فرهنگی و محیط زیست چیست؛ چه برنامه‌ای برای پروژه‌های نیمه تمام، رکود ساخت و سازها، بدهی‌های شهرداری و بدهی بانک شهر و غیره دارید؟

عسگری اظهار کرد: نگاه به درون و شناسایی و استفاده از ظرفیت‌ نیروهای سالم، توانمند، متخصص، شایسته در دستور کارم قرار می‌گیرد؛ بعید می‌دانم شورای شهر نگاه سیاسی به انتصابات داشته باشند چرا که شهرداری جای نگاه سیاسی نیست و اعضای شورای شهر کمک خواهند کرد.

وی افزود: دغدغه‌های اصلی اعضای شورای شهر قزوین، مباحث اساسی شهر است که با بکارگیری شایستگان می‌توانیم به اهداف رسیده و مشکلات را حل کرد.

این کاندید شهرداری قزوین در پاسخ به یکی از اعضای شورای شهر قزوین مبنی بر چگونگی استفاده از کدهای درآمدی شهرداری، ادامه داد: در قانون بودجه در سال‌های مختلف تباصری پیش‌بینی شده که می‌توان از ظرفیت‌های قانونی که برای کدهای درآمدی شهرداری تعیین شده، استفاده کرد.

پیش‌بینی ظرفیت بسیار بالایی در قانون بودجه برای بازآفرینی شهری

عسگری اضافه کرد: ظرفیت بسیار بالایی در قانون بودجه برای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده که باید با ارائه طرح و برنامه و دفاع از آنها بتوانیم بودجه بازآفرینی را برای شهرداری قزوین جذب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بند "و" فرصت طلایی برای پرداخت بدهی‌های شهرداری قزوین است؛ در کوتاه مدت می‌توانیم حرکت جدی داشته باشیم.

این کاندید شهرداری قزوین بیان کرد: باید از ظرفیت بزرگ بند "و" برای بانک شهر استفاده کرد و 50 درصد بدهی را به راحتی پرداخت کرد چرا که از جیب دستگاه دولتی هزینه نمی‌شود.

عسگری با بیان اینکه باید هزینه‌ها را مدیریت کرد و اولویت اصلی باید هزینه‌های جاری و پرداخت به موقع حقوق پرسنل باشد، افزود: بدهی‌های شهرداری را باید به تدریج پرداخت کرد؛ گرچه قبول مسئولیت در این شرایط سخت به نظر می‌رسد ریسک هم باشد اما مطمئن هستم که می‌توانیم به داد شهر برسیم.

وی یادآور شد: در خصوص محیط زیست و فضای سبز مباحث مختلفی را به صورت کلی بیان می‌کنم این در حالی است که باید شرایط فراهم کرد تا بخشی ازمعوقات و بدهی‌های مردم به شهرداری پرداخت شود.

گفتنی است؛ رضاعسگری دارای تحصیلات کارشناسی‌ارشد حقوق خصوصی بوده و فرمانداری شهرستان‌های زنجان و البرز، بخشداری مرکزی زنجان، آبیک، بویین زهرا و مدیرعاملی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین در کارنامه کاری وی به چشم می خورد.

استفاده از ظرفیت بازنشستگی شهرداری مدیریت شهری قزوین شورای شهر قزوین فرماندار زنجان نامزد شهرداری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر