کد خبر: 818883 A

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری عصر شنبه از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در شهرستان تاکستان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، در این بازدید هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، رضا طاهری فرماندار تاکستان و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان دربازدید از فاز اول این شهرک گلخانه‌ای گفت: بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در وسعتی بیش از یک هزار هکتار در نودهک تاکستان احداث می‌شود که فاز اول آن به وسعت ۷۱ هکتار آماده واگذاری است.

خمسه گفت: این گلخانه براساس مصوبات سفر هیات دولت به استان، در برنامه جهاد کشاورزی قرار گرفت که تاکنون فاز اول این شهرک در سطح ۷۱ هکتار تکمیل و به متقاضیان واگذار شد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۵۱ قطعه از فاز نخست شهرک گلخانه‌ای نودهک تاکستان برای واگذاری به سرمایه گذاران فراخوان شده بود که از این میزان تاکنون ۳۹ قطعه در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شده است.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به مصوبه هیات دولت درصدد هستیم کشت گلخانه‌ای را توسعه داده و تولید صیفی‌جات را به منظور افزایش راندمان تولید و مصرف بهینه منابع آبی استان به فضای بسته انتقال دهیم.

وی افزود: تاکنون شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی را برای اجرای طرح‌های زیرساختی این مجتمع هزینه کرده است.

هم اکنون ۱۲۰ واحد گلخانه‌ای با ۶۱.۵ هکتار مساحت در استان قزوین احداث شده که از این میزان ۸۲ واحد فعال است.

عمده تولید این واحدهای گلخانه‌ای مربوط به محصولاتی چون خیار، گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، انواع سبزیجات و صیفی‌جات است.

شهر تاکستان در ۴۰ کیلومتری مرکز استان قزوین قرار دارد.

 

جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سبزیجات معاون معاون پارلمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر