کد خبر: 818688 A

رئیس کل دادگستری یزد:

رئیس کل دادگستری استان یزد با تاکید بر استمرار امنیت و آرامش جامعه با حفظ اقتدار پلیس گفت: پلیس بازوی توانمند نظام در برقراری امنیت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا دهشیری در کمیته قضایی و انتظامی استان یزد به مناسبت هفته ناجا، اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از نیروهای اصلی و دخیل در تأمین امنیت است که برای توفیق در این رسالت خطیر، نیازمند کسب اقتدار و جلب اعتماد مردم است.

وی با بیان این نکته که اقتدار با انجام کارهای خشن ایجاد نمی‎شود، تصریح کرد: منشأ همه قدرتها در عالم، خداوند متعال است و عزت و اقتدار از آن ذات لایزال الهی است که پلیس باید با کسب معرفت و معنویت و تمسک به ذات اقدس حق، اقتدار را در درون خود ایجاد کند.

این مقام قضایی افزود: نقش فرماندهان متقی و افسران خدا ترس و درجه داران متعهد در ایجاد امنیت و آرامش برای آحاد جامعه بر کسی پوشیده نیست و باید از آنان تقدیر کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر ارتباط صمیمی با مردم تأکید و بیان کرد: پلیس اولین حلقه ارتباط مردم و حاکمیت در مسئله امنیت است و پذیرش مردم و مقبولیت پلیس، پذیرش و اقتدار نیروی انتظامی و حس احترام جامعه نسبت به این نهاد مقدس را رقم می زند.

وی نقش نیروی انتظامی در دوره تحول دستگاه قضایی را مهم و اثر گذار دانست و عنوان کرد: با حضور آیت الله رئیسی در مسند ریاست قوه قضاییه و انجام امور هوشمندانه بر اساس برنامه و اجرای سند تحول قضایی با کار علمی و حرکت جهادی و نیّت خالصانه، پلیس نیز به عنوان ضابط و یک بازوی پر توان در این عرصه می تواند نقش آفرین باشد.

دهشیری با اشاره به ضرورت حفظ امنیت و آرامش مردم، ابراز کرد: برای کاهش جرائم خشن، باید مبادی ورودی استان مورد نظارت و بازرسی بیشتر قرار گیرد.

وی افزود: محورهای ورودی استان از سمت شرق کشور بیشتر مورد نظارت و بازرسی است اما باید محور های ورودی از سمت جنوب و غرب کشور نیز مورد تدابیر امنیتی قرار گیرد.

این مقام قضایی ساماندهی نیروهای ویژه جهت جلب محکومان و متهمان متواری را مورد تأکید قرار داد و گفت: تمام ماحصل تلاش مجموعه انتظامی و قضایی در تعقیب رسیدگی به پرونده‎ها و اجرای عدالت در اجرای احکام بعنوان آخرین مرحله دادرسی تجلی پیدا می‎کند لذا باید با جلب متهمان متواری وسرعت در اجرای احکام، ضمن کاهش اطاله دادرسی، پرونده‎ها مختومه شود.

یزد پلیس دادگستری هفته ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر