کد خبر: 818671 A

فرماندار تاکستان گفت: شهرستان تاکستان دارای 466 واحد تولیدی، 6 مرکز صنعتی و شش هزار کارگر بیمه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان تاکستان با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، جمالی پور استاندار قزوین، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های استان در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور شهرستان تاکستان برگزار شد.

رضا طاهری در نشست شرای اداری استان بیان کرد: شهرستان تاکستان با 2539 هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از 172 هزار نفر جمعیت دارای چهار بخش مرکزی، نه دهستان، پنج شهر و 155 آبادی است.

وی گفت: . 35 درصد جمعیت روستایی، سی هزار هکتار باغات انگور و میوه  است و در حوزه انگور، کشمش و گوجه قطب کشاورزی کشور است و هفتمین شهرستان تولید کننده محصولات کشاورزی در کشور است.

فرماندار تاکستان اظهار کرد: در جهت اصلاح فرآیندهای تولید، صنعت آب، بسته بندی، توسعه صنعت گلخانه ای نیاز به توجه دارد و 466 واحد تولیدی، 6 مرکز صنعتی و شش هزار کارگر بیمه شده می باشد و راه اندازی مرکز ویژه اقتصادی از خواسته های شهرستان است.

طاهری عنوان کرد: شهرستان تاکستان در کریدور شمال به جنوب و مسیر ترانزیت ایران اروپا دارای موقعیت استراتژیک بوده و دارای هفت هزار سال قدمت تاریخی و تمدن بوده و پایتخت تات زبان های دنیاست.

وی افزود: وجود جاذبه های طبیعی در کنار منطقه ویژ حفاظت شده باشگل می تواند مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

فرماندار تاکستان اضافه کرد: انرژی های نو به ویژه انرژی های بادی و خورشیدی با توجه به دشت بادخیز با برنامه ریزی درست می تواند نقطه عطف رشد شهرستان را به وجود آورد.

طاهری با اشاره به زمینه های علمی این شهرستان گفت: شهرستان تاکستان دارای یازده دانشکده و دوازده هزار دانشجوی غالبا بومی در تمام عرصه های علمی است که نیاز به توجه جدی مسئولان است که امیدواریم با عزم جدی و برنامه محور و حمایت های دولت این شهرستان توسعه یابد.

 

پایتخت جاذبه های طبیعی رشد منطقه ویژه اقتصادی نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر