کد خبر: 818658 A

فلاح نژاد:

سرپرست اداره کل تعاون،کار وفاه اجتماعی استان البرز در نشست با معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت : توجه و حمایت از تعاونی های دانش بنیان در دستور کار اداره کل تعاون کار استان قرار دارد.

به گزارش ایلنا، حسین فلاح نژاد در نشستی که در راستای سفر معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و نیز هیاتی متشکل از حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور و حسین نژاد رئیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور و تنی چند از مدیران کل تعاون این وزارتخانه برگزار شد طی گزارشی از وضعیت تعاونی های استان اظهار کرد : در استان البرز 970 تعاون فعال وپویا وجود دارند که اشتغالی بالغ بر 930 نفر را در خود جای داده اند.

وی افزود: از تعداد کل تعاونی‌های فعال استان 410 تعاونی در بخش مسکن،‌171 تعاونی در بخش تولیدی  و130 تعاونی در بخش کشاورزی فعالیت می نمایند که به لحاظ کمیت رتبه اول تا سوم را در استان دارند.

وی با تاکید براینکه تقویت وحمایت تعاونی های دانش بنیان در دستور کار این اداره کل قرار دارد خاطرنشان کرد : استان البرز یکی از قطبهای دانشگاهی وعلمی وفناوری کشور به لحاظ حضور دانشگاهها ومراکز ملی می باشد  وبه همین دلیل توجه به تعاونی های دانش بنیان از مهمترین دستور کار این اداره کل است و در استان نیز تعداد 9 تعاونی دانش بنیان بصورت فعال با اشتغالزایی 50 نفر وجود دارند و همکاران بخش تعاون در حال برنامه ریزی واقدام در جهت ارتباط وتعامل بیشتر با مراکز علمی ودانشگاهی در این خصوص هستند.

وی تصریح کرد : این تلاشها در راستای افزایش سهم تعاونی های دانش بنیان به لحاظ کیفی و  اشتغالزایی انها در اداره کل به جد صورت می پذیرد.

فلاح نژاد همچنین ضمن تقدیر از تعامل شایسته اتاق تعاون و تعاونگران استان با این اداره کل در تمامی امور تخصصی و مشارکتی وعام المنفعه گفت : از سالیان گذشته جناب آقای مختاری بعنوان رئیس اتاق تعاون استان و اعضای این اتاق متشکل از متخصصان وکارشناسان صاحب نظر در بخش تعاون وزارت متبوع و استان بوده اند که برای رفع مشکلات تعاونی ها با رویکرد پیشگیری کار را دنبال می کنند و همواره در تمامی امور مشارکتی مانند کمک به سیلزدگان استانها کشور در سیل اخیر سال 98 ونیز مشارکت در تدارکات پیاده روی اربعین پرچم دار وفعال بوده  وهستند .

سرپرست اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان با اشاره به همدلی و تعامل اتاق تعاون استان در حل مشکلات بخش تعاون با اداره کل تعاون کار استان افزود :‌رویکرد ما بطور مشترک با مسئولین اتاق تعاون  بحث پیشگیری از بروز مشکلات و بحرانها درتعاونی ها می باشد که بطور جدی در اتاق واداره کل پیگیری می شود و در صورت بروز مشکلات پیش بینی نشده و غیر قابل پیشگیری نیز با مشارکت دادگستری با توجه تعامل با این نهاد قضایی حل خواهد شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود  خواستار ارائه راهکار در خصوص رفع  مشکلات تعاونی های مسکن بویژه در خصوص تغییرات هیات مدیره های این شرکتها و مسائل تعاونی های دیگر  از سوی معاونت تعاون ومسئولین بخش تعاون وزارت متبوع و کشور شد.

فلاح نژاد در پایان با اشاره به اینکه تعاون یک حوزه بالنده وپویا است اظهار کرد : همانگونه که مقام عالی وزارت در مرقد امام (ره)در هفته تعاون بیان نمودند؛ یکی از از راههای حل مشکلات جاری اقتصاد کشور ،توجه به بخش تعاون و تعاون محور کردن اقتصاد در کشور است  که امیدواریم بتوانیم با تلاش مسئولان این بخش  به لحاظ اقتصادی سهمی را که برای تعاون در نظر گرفته شده است محقق گردانیم.

درادامه این نشست در اداره کل تعاون استان البرز همچنین حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور نیز با اشاره به فعالیت این بانک  در ده سال گذشته گفت : بانک توسعه تعاون به منظور ارتقا بخش تعاون تاسیس گردیده و 10 سال است که بصورت بانک در کشور فعالیت می کند.

وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای این بانک با بیان اینکه در استان البرز 10 واحد بانکی وجود دارد اظهار کرد : بانک توسعه تعاون بانک عامل صندوق توسعه ملی نیر هست و نرخهای این صندوق از نرخهای داخلی بانکها جذاب‌تر است و اگر در استان مشتریانی وجود دارند که می توانند از صندوق توسعه ملی بهره مند شوند و مشمول منابع می توانند بشوند به بانک معرفی کند.

همچنین در این جلسه از کارشناسان و روسای بخش تعاون اداره کل از سوی معاون امور تعاون وزارت متبوع با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

 

حسین فلاح نژاد اداره کار و تعاون استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر