کد خبر: 818622 A

سلیمانی احمدی مطرح کرد:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در جمع خبرنگاران ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، ناهید سلیمانی‌احمدی در این نشست گفت: دو کتابخانه سیار روستایی در شهرستان‌های بندرعباس و فین روز 13 مهر همزمان با آغاز هفته‌ ملی کودک ارایه خدمات فرهنگی، به مناطق روستایی را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار خرید این 2 کتابخانه سیار روستایی از محل اعتبارات شهرستان بندرعباس تامین شده است، افزود: در حال حاضر 15 مرکز فرهنگی‌هنری ثابت و 2 کتابخانه پستی در بندرعباس و میناب فعالیت دارد که با افزوده شدن 2 کتابخانه سیار تعداد مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان به 19 مرکز افزایش می‌یابد.

سلیمانی احمدی خاطرنشان کرد: کتابخانه سیار با حضور در میان بچه‌های روستاها، علاوه بر امانت کتاب به اجرای فعالیت‌هایی از جمله روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، کاردستی  و اجرای بازی‌های بومی و محلی می‌پردازد.

دبیر هفته ملی کودک در هرمزگان افزود: به دلیل نبود کتابخانه‌ ثابت ویژه کودکان در شهرستان‌های رودان، بشاگرد، خمیر و پارسیان از فرمانداران این شهرستان‌ها درخواست داریم کانون پرورش فکری کودکان را در رسیدن به هدف‌گذاری‌های خود در حوزه کودکان یاری کنند.

9ca9e75f-71c3-4929-8b15-6b42602b0776

وی همچنین با اشاره به سهم صنایع غرب و مناطق آزاد تجاری در راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار ابراز داشت: اگر قرار است محرومیتی از کودکان استان زدوده شود صنایع و مناطق آزد نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود باید در کنار کانون پرورش فکری کودکان قرار بگیرند.

مدیرکل کانون استان هرمزگان در ادامه بیان داشت: در هفته‌ ملی کودک ویژه برنامه‌های مختلفی با عنوان‌های جذاب برای کودکان و خانواده‌ها برگزار می‌شود که می‌توان به برگزاری «نشست با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی در پارک علم و فناوری با رویکرد کودک و رسانه» و دیدار نوجوانان با امام جمعه بندرعباس اشاره کرد.

وی ادامه داد: ویژه برنامه دیدار با کودکان  بیمار بستری در بیمارستان، برپایی کارگاه علمی با اداره کل حفاظت از محیط زیست، اجرای ویژه‌برنامه برای کودکان روستایی، اجرای برنامه برای کودکان و نوجوانان در کانون اصلاح و تربیت و برنامه برای کودکان با نیازهای ویژه بخش دیگری از برنامه‌های این هفته است.

سلیمانی احمدی اضافه کرد: برپایی کارگاه فرزندپروری ویژه خانواده‌ها، نمایشگاه دستاوردهای مراکز، ویژه برنامه قصه‌گویی و اعزام قصه‌گو، برگزاری نشست با هنرمندان، اکران فیلم به مدت دو روز در مدارس و پویش هم‌افزایی مربیان خلاق در پارک ساحلی غدیر بندرعباس بخش دیگری از برنامه‌های کانون به مناسبت روز جهانی و هفته‌ ملی کودک در بندرعباس است.

امام جمعه خانواده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان کانون اصلاح و تربیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر