کد خبر: 818490 A

در پایان هفته ششم لیگ برتر رقم خورد؛

شاگردان امیر قلعه نویی بعد از شکست پرسپولیس اینبار از سد ذوب آهن گذشتند تا به عنوان مدعی قهرمانی چهره جدی تری از خود به رقبا نشان دهند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، شصت و پنجمین شهرآورد اصفهان با برد تیم سپاهان خاتمه یافت تا سایر رقبا در لیگ برتر نگاه ویژه ای به طلایی پوشان و مدعی بودن این تیم برای قهرمانی داشته باشند.

این دیدار در حالی در ورزشگاه نقش جهان آغاز شد که در نیمه نخست ذوب آهن بود سوار بازی بود و بیشتر از میزبان خود مالکیت توپ و میدان را در دست داشت. شاگردان منصوریان که شروع خوبی داشتند اما در خلق موقعیت ناکام بودند.

امیر قلعه نویی در نیمه دوم دست به تغییر در ترکیب و چینش بازیکنان خود زد و مهدی زاده را به جای‌حسینی به زمین آورد تا در دفاع چپ قرار بگیرد و نورافکن یک خط جلوتر آمد و در کنار کیانی قدرت میانی سپاهان را بیشتر شد. این تغییرات سبب شد در دقیقه 52 روی ارسال نورافکن گولسیانی گل اول سپاهان را به ثمر برساند. سپاهان چند دقیقه بعد نیز از دفاع آشفته ذوب آهن استفاده کرد و این بار با ضربه سر کی روش استنلی گل دوم را به ثمر رساند.

ذوب آهنی‌ها با دریافت این دو گل به حملات خود روی دروازه سپاهان با شدت بیشتری ادامه داند که حاصل‌آن به ثمر رساندن گل در دقیقه 83 بود که به گفته کارشناسان گل به اشتباه مردود اعلام شد و التهاب دقایق پایانی شهرآورد اصفهان را دو چندان کرد.

این نتیجه جایگاه سپاهان در صدر جدول را با 14 امتیاز و تفاضل گل مثبت 8 مستحکم تر کرد. هر چند تراکتور‌سازی نیز با همین امتیاز بعد از سپاهان قرار دارد، اما اختلاف 4 گل تا اینجا برای طلایی پوشان نقطه قوت جهت تداوم صدر نشینی تلقی می شود.

شاید تعطیلی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال تا 29 مهرماه فرصت مناسبی برای سایر رقبای سپاهان باشد تا بتوانند با تمرین بیشتر به هماهنگی لازم برای انجام بازی های بهتر و کسب نتیجه برسند و فاصله امتیازی خود را با طلایی پوشان صدر نشین و تراکتور کم تر کنند.

این فرصت برای ذوب آهن 4 امتیازی نیز مغتنم است و امید می رود که منصوریان بتواند جایگاهی بهتر از رده 14 جدول را در ادامه تصاحب کند.

خبرنگار: سمیه مسرور

اصفهان امیر قلعه نویی پرسپولیس ذوب آهن قلعه نویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر