کد خبر: 818417 A

با حضور معاون وزیر کار؛

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اولویت اول وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی را در شرایط تحریم، صیانت از تولید و ایجاد اشتغال دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حاتم شاکرمی در این مراسم گفت: در شرایط فعلی که با تحریم یا همان جنگ اقتصادی روبرو هستیم تدبیری همانند جنگ تحمیلی برای حفظ اشتغال و تولید و چه بسا توسعه اقتصادی نیازمندیم.

وی افزود: در آن برهه از زمان ایجاد بسیج و حضور گسترده مردم باعث شد تا شرایط بعد از انقلاب و بی‌نظمی حاکم بر بخش نظامی جبران و شاهد پیروزی در صحنه جنگ نابرابر بودیم .

وی تصریح کرد: در حال حاضر اکثریت واحدهای دچار بحران مشکلاتی همانند فرسودگی ، عدم بروز بودن تجهیزات ، رقابت ناپذیر بودن تولیدات ، نقدینگی ، بدهی مالیاتی، بیمه و بانکی ، تامین مواد اولیه و مشکل تامین ارز روبرو هستند .

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: باتوجه به اینکه واحدها در پرداخت حقوق پرسنل دچار مشکل شده و امروز که بدلیل مشکلات اقتصادی و تامین معیشت  اعتراضات کارگران را درپی دارد دشمن نیز از این فرصت استفاده و در صدد ضربه زدن به نظام است.

وی افزود: ما نیز در باب اجرای قانون بویژه اصل ۴۴ واگذاری واحدهای تولیدی در شناسایی و اهلیت از شاخص واضح و مشخصی استفاده نکرده  و پس از واگذاری درنظارت بر تعهدات خریداران کوتاهی  شده است .

وی تاکید کرد :علی رغم همه تلاشها و کارشکنی دشمنان نظام خوشبختانه در اجلاس اخیر سازمان بین المللی کار ایران درلیست ناقضین حقوق کار نامی از کشور ما نیست و این در حالیست که خیلی ازکشورهای که داعیه دموکراسی و خدمت را دارند در این لیست دیده می‌شوند .

شاکرمی در ادامه با اشاره به نقش بسیج در رفع مشکلات ناشی از تحریم گفت: واحدهای بسیج کارخانجات میتوانند با سه اصل اعتماد سازی ، ایجاد فرهنگ گفتگو وارتقا بهره وری در کار تولید نقش اساسی را ایفا نمایند تا ازاین رایط نابرابر ایجاد شده عبور کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: مشکلات امروزنبود ظرفیت ، شهرکهای صنعتی و فضای فیزیکی نیست بلکه عدم بهره‌برداری از ظرفیت و امکانات موجود است که باید دراین راستا تلاش تا تولید و اشتغال را رونق دهیم.

سردار غلامی فرمانده بسبج کارخانجات و واحدهای کارگری کشور نیز دراین نشست گفت با چشم بیدار باید مشکلات را شناسایی و مرتفع ک و دشمنان را در اهداف شومشان ناکام بذاریم .

وی افزود: امروز مشکل عمده ضعف در الگو سازی در روند توسعه کشور بوده که ناشی از عدم انعکاس مطلوب اتفاقات ودستاوردهای تاثیر گذار اقتصاد و توسعه و همران و ابادی کشور است و عدم وجود بانک اطلاعات منسجم و یکپارچه اصلی ترین معضل شاخص این روند محسوب میشود .

دکتر زالی رییس ستاد تسهیل رفع موانع تولید کشور نیز گفت : در حال حاضر بیش از ۱۸۲هزار قانون و مقرارت در راستای توسعه و اقتصاد کشور وجود دارد که برداشتها و استناد به برخی قوانین  مکلات عدیده ای را در راه توسعه اقتصادی و تولید کشور در پی داشته و در صددیم تا با شناسایی و همسان سازی برخی قوانین که همپوشانی دارند راه را برای تسریع در اجرا و تصمیم گیریها کوتاهتر کنیم .

وی با اشاره به مشکلات عدیده واحدهای تولیدی سطح کشور گفت: شرایط پرداخت  بدهی مالیاتی را از ۳ به ۵ سال افزایش داده ایم همچنین ظرف یک تا دو ماه اینده بخشنامه جدید پرداخت بدهی تامین اجتماعی و بخشودگی جرایم با شرایط ویژه ابلاغ خواهد شد .

وی در پایان تاکید کرد: عمده مشکلات از برداشت‌های سلیقه ای از قوانین موجود است که نیاز به تغییر رفتار ویژه ای در بخش مالیات، بیمه و بانک‌ها در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هستیم.

ایجاد اشتغال مشهد معاون وزیر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بسیج کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر