کد خبر: 818414 A

فرمانده انتظامی تایباد مطرح کرد:

فرمانده انتظامی شهرستان تایباد گفت: چیزی که امروز سبب شده دشمنان این نظام احساس یاس و ناامیدی کنند اتحاد و انسجام نیروهای مسلح است که فارغ از هرگونه اختلافی به فکر تامین امنیت در سراسر کشور هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در تایباد، سرهنگ علی اکبر قربانی به مناسبت هفته ناجا، اظهار کرد: این هفته فرصتی است تا بار دیگر وحدت و اقتدار نیروهای امنیتی که خاری بر چشم دشمنان این نظام است در سراسر جهان نمایان شود.

وی افزود: اگر امروز شهرستان مرزی تایباد در امنیت به سر می‌برد نشان از تلاش شبانه روزی ماموران نظامی، انتظامی و امنیتی و از همه مهمتر همدلی و همراهی مرزنشینان با ماموران است.

در ادامه سرهنگ کاظم صمدی، فرمانده هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد در آیین غبارروبی گلزار شهدا بیان کرد: امروز که توفیق پوشیدن لباس رزم در این منطقه مرزی نصیب ما شده در آغاز هفته ناجا در جوار مزار شهدا سوگند یاد می‌کنیم که در این لباس مقدس تا آخرین نفس در جهت آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین جلال ناجی، ریاست عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان تایباد نیز در اجرای برنامه‌های نخستین روز از هفته ناجا گفت: کسی از شهدا طلبکار نیست بلکه همه بدهکار شهدا هستیم آنچه در هر زمانی برای همه لازم است بصیرت شهدایی می باشد. اراده شهدا سبب شد تا هشت سال در برابر دشمن ایستادگی کنند. تزکیه نفس، روح متعالی و ولایتمداری لازمه همه ماست تا در این زمان شهدا را الگوی خود کنیم.

رئیس عقیدتی – سیاسی فرماندهی هنگ مرزی تایباد با اشاره به فرزندپروری، تصریح کرد: والدین همانطور که برای تامین مالی آینده فرزندانشان دوراندیشی می‌کنند واجب است برای دین فرزندانشان نیز تصمیم بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین محسن اسماعیلی به مناسبت آغاز هفته ناجا در جمع خانواده‌های مرزبانی و انتظامی این شهرستان، اظهار کرد: اگر پدر و مادر جایگاه و نقش خود را در زندگی بدانند قادر خواهند بود فرزندان صالحی را تربیت کنند اما در برنامه تربیتی باید مسائل شرعی را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه انتقال صفا و محبت در خانواده بر عهده زنان است، افزود: یک مدرسه دارای مدیر و معلم است و هرکدام نقش خود را اجرا می‌کنند، مدرسه‌ای موفق است که هر یک از مسولینش در جایگاه خود ایفای نقش کنند خانواده مانند همان مدرسه است که باید پدر و مادر در جایگاه خود نقش‌آفرینی کنند.

اسماعیلی بیان کرد: برای یک تربیت موفق و صحیح باید « مخالفت، مچ گیری، ملامت و سرزنش» باید از تربیت فرزندان حذف شود و «محبوبیت، محترم بودن و مفید بودن» را جایگزین برنامه تربیتی در خانواده کرد.

وی به کنترل تهدید، تکذیب، تحقیر و تحدید در تربیت فرزندان تاکید کرد و گفت: محبت بین همسران، پدر و مادر با فرزند باید رعایت شود و زندگی کانون مهر و محبت قرار گیرد و بستری امن برای رشد کودکان باشد. 

غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع)، دیدار با خانواده شهدا، همایش پیاده روی، دعای کمیل، تقدیر از فعالان قرآنی، دیدار با سفیر ایران در افغانستان، بازدید از مرز دوغارون برنامه‌های نخستین روز از هفته ناجا بود که با همکاری فرماندهی هنگ مرزی و انتظامی شهرستان تایباد برگزار شد.

تامین امنیت دین مدرسه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر