کد خبر: 818284 A

با حضور فرماندار؛

اولین سازمان مردم نهاد گردشگری با عنوان «انجمن یادآوران میراث دیار طرثیث» در کاشمر با حضور فرماندار کاشمر و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشمر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، مسلم ساقی در این مراسم گفت: افتتاح این سمن از دو جنبه حائز اهمیت است، ابتدا اینکه تشکیل یک سازمان مردم نهاد اقدام مبارکی است و باید با فرهنگ‌سازی لازم شاهد گسترش این سازمان‌ها در حوزه‌های مختلف باشیم.

فرماندار کاشمر گفت: اهمیت دوم افتتاح این سمن در کاشمر این است که این سازمان اولین سازمان مردم نهاد کاشمر در حوزه گردشگری است چرا که شهرستان کاشمر هم جاذبه‌های طبیعی و مناطق بکر دارد و هم دارای جاذبه‌های زیارتی متعددی است ضمن اینکه کار گروهی یک کار زیبا و روحیه بخش است.

ساقی افزود: در حوزه گردشگری با هزینه و سرمایه‌های اندکی می‌توان نسبت به ایجاد اشتغال تلاش کرد و این در حالی است که کارآفرینی در حوزه تولید و صنعت، سرمایه‌های زیادی لازم دارد و لذا به همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تأکید می‌کنم که به عنوان یک حمایت ترجیحی نسبت به حمایت از حوزه گردشگری و به ویژه انجمن مردم نهاد مذکور اقدام کنند.

شایان ذکر است رضا یوسفی  رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان، از مدیران جوان و پویای این شهرستان است که با حضور خود در این شهرستان تحول و شتاب قابل قبولی در حوزه میراث فرهنکی و گردشگری ایجاد کرده و تا کنون ۵ واحد بوم گردی در بخش گردشگری زیبای  کوهسرخ و ۲ واحد بوم گردی در بخش مرکزی ایجاد و تنها وضعیت نامناسب اطراف اداره میراث فرهنگی به دلیل اختلافات حقوقی و مالکیتی و نحوه اجرا سایر ادارات با این اداره حفظ اثار تاریخی و گردشگری چهره ای نامطلوب به خود و شهر داده که امید است با درایت نماینده عالی دولت و از خود گذشتگی به خاطر شهر و مردم ان این مساله پس از سال ها حل و فصل شود.

ایجاد اشتغال سرمایه صنعت فرماندار گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر