کد خبر: 818222 A

ایلنا گزارش می دهد؛

جمعی از رانندگان سرویس مدارس کاشمر در استان خراسان رضوی در اعتراض به رویکرد اداره آموزش و پرورش مبنی بر عدم افزایش نرخ قیمت کرایه‌ها در سال تحصیلی جدید از مسئولان این اداره خواستند تا در این باره چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی از این رانندگان گفتند : مسائلی که قبل از مهرماه باید با مذاکره  وتفاهم حل و فصل می‌شد  با عدم  ارائه راهکار و نشست و تفاهم به مهرماه کشیده شد،که باعث نارضایتی بسیاری از مینی‌بوس‌داران که همگی رانندگان سرویس مدارس  هستند را به به وجود آورد.

برپایه این گزارش  پس از اعتراض رانندگان رئیس آموزش و پرورش و مسئول سامانه سرویس مدارس شهرداری به میان آنها رفت و با شنیدن حرف و اعتراض رانندگان تصمیم هایی برای حل موقت موضوع گرفته شد .

 براساس این تصمیم نرخ کرایه مینی بوس به ۴۲ هزار و پانصد تومان و سواری ۶۵ هزارتومان تعیین شد البته این وعده و قول هم داده شد که سال آینده نرخ ها افزایش و متناسب تر خواهد شد.

به گفته این رانندگان هزینه روزانه یک مینی بوس از بیمه تا استهلاک ، سوخت و سایر موارد مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است که با حساب  رفت و آمدهای مکرر و توقف و حرکت چندباره  در  روز استهلاک خودرو‌هاچند برابر هم می‌شود و به نوعی این کار  اصلا صرفه اقتصادی ندارد و نرخ ها باید متناسب با همه این موارد باشد.

از طرف دیگر این رانندگان گفتند:  این مسائل باید قبل از شروع مدارس حل می‌شد اما متاسفانه تا قبل از اعتراض ما اقدامی انجام نگرفت  و جالب تر اینکه الان نیز اجبارا این نرخ ها را قبول کرده‌ایم . شهرداری می گوید حتما باید رانندگان ثبت سامانه سپند باشند و در صورتی که ثبت  سامانه نباشند به آنها برچسب داده نخواهد شد و اعمال قانون خواهند شد. آموزش و پرورش هم می گوید کاری به ثبت نام رانندگان در سامانه سپند ندارد و خودمان باید هزینه سرویس را از والدین بگیریم و این اداره تعهدی در قبال سرویس مدارس نداشته  و صرفا پیگیر۳/۵  درصد حق خود است. در صورتی که اگر آنها چنین تعهدی ندارند پس نرخ گذاری را به خودمان واگذار کنند و یا از حق ۳/۵ درصد خودشان که بیشتر از حق ما پیگیرش هستند صرف نظر کنند .

اداره آموزش و پرورش جامعه مشکلات نظام مقدس جمهوری اسلامی والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر