کد خبر: 818201 A

فرماندار آبیک تاکید کرد:

فرماندار شهرستان آبیک بر لزوم ایجاد زیرساخت لازم برای برگزاری اردوهای تیم ملی قایقرانی در رودخانه زیاران این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک طی نشستی با علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین و معاونان این اداره کل در روستای زیاران اظهار کرد: در روستای زیاران و روستاهای بالادست این روستا همچون آقچری و ابراهیم‌آباد ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری وجود دارد که باید از این فرصت برای رونق صنعت گردشگری استفاده کرد.

وی افزود: جاده زیاران- طالقان از جاده‌های پرتردد در تابستان و پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته محسوب می‌شود که از نقاط مختلف کشور به ویژه تهران و البرز مسافران بسیاری از این مسیر تردد می‌کنند.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به آثار تاریخی و طبیعی موجود در روستای زیاران مانند گورستان مغول‌ها، امامزاده‌ها، آبشارها و خوش آب و هوا بودن و وجود دیگر جاذبه‌ها با حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توان در رونق صنعت گردشگری در این روستا و روستاهای بالادست گام ارزنده‌ای برداشت.

احمدپور اضافه کرد: روستای زیاران و روستاهای اطراف برای مردم استان قزوین شناخته شده نیست که باید از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق گردشگری در روستای زیاران و شناساندن این منطقه بکر و زیبا استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های روستای زیاران می‌توان برای اتراق مسافران و ایجاد درآمدزایی برای روستا در قالب حمایت از بخش خصوصی گام برداشت.

این مسئول بیان کرد: رشته صنایع دستی جاجیم‌بافی روستای زیاران ثبت ملی شده اما مکانی برای عرضه و بازار فروش وجود ندارد که لازم است تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: در فروشگاه ایلوند روستای زیاران که دارای محصولاتی با همین برند است، 30 نفر مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری در این روستاست و می‌توان با حمایت از این بخش خصوصی، در راستای توسعه گردشگری و اختصاص تسهیلات با بهره کم تاثیرگذار بود.

احمدپور با اشاره به  وجود بند و رودخانه زیاران و خوش و آب و هوا بودن این منطقه تصریح کرد: این منطقه می‌توان اردوهای تیم ملی قایقرانی را برگزار کرد که به دلیل نبود زیرساخت همچون هتل، امکان برگزاری این اردوها وجود ندارد.

استان قزوین تیم ملی گردشگری و صنایع دستی گورستان قایقرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر