کد خبر: 817982 A

فرماندار میبد خبر داد:

فرماندار میبد از شناسایی 13 غار طبیعی در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین فلاح در اولین جلسه کمیته فنی کارگروه غارشناسی شهرستان با اشاره به شناسایی تعداد 13 غار طبیعی گفت: ثبت این غارها در فهرست آثار ملی و شناسنامه‌دار کردن آن از اولویت‌های شهرستان است.

وی با بیان اینکه بخشی از این غارها در معرض تهدید و تخریب قرار دارند، افزود: تعدادی از این غارها در مناطقی پیرامون معادن قرار گرفته‌اند که خطر تخریب در کمین آن ها است.

فرماندار میبد با بیان اینکه احتمال تخریب آن غارها از سوی معدن کاران به دلیل برداشت معادن وجود دارد عنوان کرد: فعالیت های معدنی به شکلی است که تهدید جدی برای این غارها محسوب می شود و ممکن است در اندک زمانی بخشی از این غارها را تخریب کند.

وی با تاکید بر لزوم ورود کارشناسان معادن و محیط زیست به این حوزه اظهار داشت: غارهای کشف شده یک میراث و پدیده طبیعی است که برای حفظ این غارها باید کارشناسان معادن و صنایع و محیط ‌زیست بر اساس قوانین و مقررات موجود اقدام و از تخریب آن جلوگیری کنند.

فرماندار میبد در پایان خاطرنشان کرد: برای تحقیق و پژوهش‌های اولیه غارها در میبد باید اعتباری را اختصاص داد تا کارها به صورت علمی دنبال شود و پیش رود.

یزد میبد غار طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر