کد خبر: 817976 A

در 6 ماهه سال جاری صورت گرفت؛

ماموران یگان حفاظت محیط زیست قزوین در ۶ ماهه سال جاری ۱۴۹ متخلف زیست محیطی را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین اظهار داشت: این متخلفان که شکارچیان و آلوده کنندگان محیط زیست بودند در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان قزوین رویت و دستگیر شدند.

مهدی طاهری به تشکیل ۱۳۴ فقره پرونده تخلف زیست محیطی در این مدت اشاره کرد و گفت: بیشترین این تخلفات به ترتیب شامل ۵۷ فقره آلودگی محیط زیست، ۲۰ فقره آتش سوزی، ۱۹ فقره تخریب جاده و قطع درختان و ۱۲ فقره چرای غیرمجاز دام است.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ فقره اخطار کتبی در حوزه محیط زیست به متخلفان ابلاغ شده است، اظهار داشت: این اخطارها در زمینه تخلف واحدهای تولیدی، تخلیه پسماند، تخریب عرصه‌های طبیعی و استفاده از آلاینده‌های شیمیایی صادر شد تا متخلفان در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع آنها اقدام کنند.

طاهری در ادامه به کشف و ضبط ۳۱ قبضه سلاح اشاره کرد و توضیح داد: از این تعداد، ۱۲ قبضه سلاح فاقد مجوز، ۱۸ قبضه سلاح دارای مجوز و یک مورد سلاح جنگی گلوله زنی نیز از شکارچیان غیرمجاز در مناطق حفاظت شده قزوین کشف شد.

این مسئول با بیان اینکه ۱۰۰ مورد تخلف در حوزه حیات وحش استان قزوین اتفاق افتاده است، اظهار داشت: ۳۱ مورد صید غیرمجاز آبزیان، ۲۵ مورد زنده‌گیری پرندگان، ۱۹ مورد شروع به شکار، ۱۳ مورد شکار غیر مجاز پستانداران، هشت مورد شکار غیرمجاز پرندگان و چهار مورد خرید و فروش حیات وحش در این مدت اتفاق افتاده است.

طاهری به کشف ۱۳۴ مورد آلات و ادوات شکار نیز اشاره کرد و گفت: وسایلی از قبیل تور ماهیگیری، چراغ قوه، لباس غواصی، دام، نیزه، چاقو، گیره و سه پایه از عمده وسایلی هستند که طی این مدت از شکارچیان کشف و ضبط شده اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ارتقای سطح آگاهی محیط‌بانان بیش از هزار و ۲۳۰ نفر ساعت کلاس‌های آموزشی و قضایی برگزار شده است.

ارتقای سطح پرندگان حفاظت محیط زیست زیست محیطی مناطق حفاظت شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر