کد خبر: 817950 A

رئیس سازمان صمت استان قزوین عنوان کرد:

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: در نیمه اول امسال ۴۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۳ میلیون دلار صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید نبیل شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور وزیر صنعت در استانداری برگزار شد بیان کرد: استان قزوین با داشتن ۱۹ شهرک صنعتی یک قطب صنعتی است و بیش از ۳ هزار و ۲۶ فقره پروانه بهره برداری با ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال ۱۶۳ هزار نفر صادر شده است.

وی گفت: صدور هزار و ۷۰۰ فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۷۱ هزار نفر و صدور ۱۳۷ پروانه اکتشاف با ذخیره قطعی ۶۳ میلیون تن و ۱۸۲ فقره پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و اشتغال هزار و ۲۰۰ نفر از اقدامات انجام شده است.

نبیل اظهار کرد: در سال قبل ۱۷ جلسه ستاد تسهیل تشکیل شد که ۳۳۴ مصوبه برای ۱۷۲ واحد داشت و امسال ۲۲۱ مصوبه داشتیم که ۶۶ درصد اجرایی شده و ۳۴ درصد در دست اجراست.

رئیس سازمان صمت استان یادآور شد: در نوسازی واحدها ۳۳ مورد با هزار و ۳۵ میلیارد تومان و تبصره ۱۸ نیز ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

نبیل یادآورشد: ۳۱۳ مورد تسهیلات رونق تولید با ۳۹۱ میلیارد تومان در سال گدشته تصویب شد و امسال ۳ مورد با ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مصوب و پرداخت شده است.

وی گفت: در نیمه اول امسال ۴۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۳ میلیون دلار صادر شده که در این مدت واردات کالا نیز به استان ۷۱ هزار تن به ارزش ۲۸۰ میلیون دلار بوده و با صدور ۳۸ هزار پروانه کسب در استان ۵ هزار بافنده داریم.

 

استان قزوین اشتغال دلار سرمایه گذاری واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر