کد خبر: 817938 A

استاندار البرز تاکید کرد:

استاندار البرز با بیان اینکه از فعالیت تعاونی ها حمایت می کنیم، گفت: شرکت های دانش بنیان البرز نیز می توانند در راستای ایجاد تعاونی ها پیشگام و موفق باشند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در دیدار معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که روز چهارشنبه در استانداری البرز صورت گرفت، با بیان اینکه در دهه 60 اعتقاد بسیار شاخصی در ایجاد تعاونی ها بود، افزود: با ایمان به اینکه دست خدا با جماعت است، تعاونی ها منشا حرکت و اتحاد در آن دوران بودند.

وی با بیان خاطراتی از روند تشکیل تعاونی ها در دهه 60 ادامه داد: اکنون تعاونی ها یک همت و باور محکمی برای رشد و شکوفایی نیاز دارند.

شهبازی با تاکید بر اینکه راه توسعه کشور بخش خصوصی است، گفت: دولت ها باید کوچک، کم حجم و چابک شوند و در عوض بخش خصوصی و تعاونی ها نقش پررنگ تری در اقتصاد، کسب و کار و اشتغال ایفا کنند.

وی افزود: نظام و دولت عزم جدی بر احیای جایگاه تعاونی ها دارد چراکه می خواهد اتحاد و همدلی بین مردم تقویت شود.

استاندار البرز اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که تعاونی ها دارند عدم شفافیت است که باید روند فعالیت آنها مشخص و قابل دفاع باشد.

وی با بیان اینکه از فعالیت تعاونی ها حمایت می کنیم، گفت: شرکت های دانش بنیان البرز نیز می توانند در راستای ایجاد تعاونی ها پیشگام و موفق باشند.

شهبازی افزود: استان البرز می تواند بعنوان یک برند ملی در پشتیبانی از فعالیت تعاونی ها باشد چراکه علی رغم مساحت کم دارای حدود 970 تعاونی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه اکنون 2 رویکرد اصلی مبنی بر توسعه نوآوری و توسعه شفافیت در دستور کار داریم، عنوان کرد: رویه ما در سفر های استانی حل مشکلات تعاونی های دارای مشکل و توسعه تعاونی ها موفق است.

کبیری گفت: کارآفرینان خوبی در البرز وجود دارند که برای تاسیس مرکز تعاون استان البرز آماده همکاری کرده اند.

وی افزود: با توجه به نیازهای جدید، افزایش بهره وری و نفوذ دادن تکنولوژی در تعاونی های موجود، ضرورت دارد.

معاون وزیر کار اضافه کرد: از فعالیت تعاونی های استان البرز به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.

 

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر