کد خبر: 817709 A

فرماندار اردکان عنوان کرد:

فرماندار شهرستان اردکان با بیان اینکه طلاق یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که نتایج آن در سطح خرد متوجه فرد و در سطح کلان متوجه جامعه است گفت: با اقدامات انجام شده آمار طلاق در این شهرستان 60 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز شهابی‌زاد در سومین جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان ضمن بیان موضوع طلاق به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی، برهم‌زدن تعادل روحی و روانی انسان‌ها در سطح خرد و کاهش انسجام و یکپارچگی اجتماعی در سطح کلان را اساسی‌ترین پیامدهای طلاق دانست.

وی با تاکید بر لزوم تدوین و اجرای طرح‌های علمی با هدف تحکیم بنیان خانواده گفت: طلاق صرفاً یک موضوع فردی و خانوادگی نیست؛ بلکه تأثیرات مخرب آن کل جامعه را متأثر می‌سازد.

شهابی‌زاد افزود: پیامدهای طلاق در ابعاد مختلف فرهنگی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی قابل بررسی است که قطعاً سهم زنان در این پیامدها بیشتر خواهد بود.

وی گفت: افسردگی، اضطراب، نگرانی از نوع برخورد اطرافیان، ترس از سرزنش شدن و در بعضی مواقع عذاب وجدان و پشیمانی مشکلات روحی است که زنان را درگیر می‌سازد.

 فرماندار اردکان با اشاره به کاهش حدود ۶۰ درصدی طلاق در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل بر بررسی علل طلاق، یافتن راه‌های کاهش و پیشگیری از طلاق و سپس برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های علمی در راستای کاهش پیامدهای ناشی از آن تأکید کرد.

وی افزود: هرچند شاهد اجرای طرح مشاوره قبل از طلاق هستیم که موارد متعدد سازش زوجین را به همراه داشته؛ اما با توجه به پیامدهای قابل توجه پدیده طلاق تدوین و اجرای طرح‌هایی با هدف تحکیم بنیان خانواده حتی پیش از ازدواج ضروری است.

 شهابی‌زاد با تأکید بر موضوع طلاق عاطفی گفت: گرچه طلاق‌های عاطفی در آمارهای رسمی ثبت نمی‌شوند اما پیامدهای ناشی از طلاق عاطفی را نمی‌توان نادیده گرفت.

طلاق یزد اردکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر