کد خبر: 817625 A

با حضور استاندار خراسان رضوی؛

زنگ عاطفه‌ها صبح امروز با حضور علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی در مشهد نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در مرحله دوم جشن عاطفه ها در دبیرستان شهدای نیروی انتظامی با اشاره به وضعیت روستاها، شهرها و امکانات‌کشور پیش از انقلاب گفت: پیش از انقلاب ۳۰ درصد دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش بودند و امروز این میزان نزدیک به ۱۰۰ درصد است. همچنین پیش از انقلاب کمتر از ۴۰ درصد جامعه باسواد بودند و امروز آمار دارندگان سواد بیش از ۹۰ درصد است.

وی ادامه داد: همچنین پیش از انقلاب ۱۷۰ هزار دانشجو و ۲۰۰ موسسه آموزش عالی و دانشگاه در کشور وجود داشت و امروز بیش از دو هزار و ۵۰۰ موسسه آموزش عالی و پنج میلیون دانشجو در کشور وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: پیش از انقلاب پزشک از پاکستان، هند و بنگلادش به ایران می آمد و امروز پزشکان و متخصصان ما به دیگر کشورها فرستاده و اعزام می شوند و از نظر وضعیت برق و گاز در روستاها و شهرها نیز وضعیت امروز با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست.

رزم حسینی در خصوص وضعیت ارزاق و پوشاک در جامعه نسبت به کشورهای منطقه نیز افزود: بیش از ۳۰ قلم از اجناسی که در ایران استفاده می کنیم از جمله نان، پوشاک و بنزین نسبت به همه مناطق خاورمیانه ارزان ترین اجناس و کالاهاست.

وی ادامه داد: نسل جوان ما باید بدانند خدمات درخشانی در این ۴۰ سال انجام شده است و امروز امنیت پایداری داریم و سرآمد کشورهای منطقه هستیم و ۵۷ پایگاه آمریکایی با ۴۵ هزار نیرو در کشورهای اطراف ما مستقر است اما زمانی که جمهوری اسلامی با موشک پهپاد متجاوز آنها را می زند  جرات اقدام علیه ما را ندارند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کمبودهایی از نظر امکانات در حاشیه شهر مشهد وجود دارد افزود: در حاشیه شهرهای بزرگ ترکیه، عربستان، روسیه و بسیاری دیگر از کشورها نیز نقاطی بدتر از حاشیه شهرهای ما وجود دارد.

رزم حسینی گفت: طرح نجات به منظور سامان دهی حاشیه شهر مشهد از ابتدای مهر ماه امسال آغاز شده است تا خدمات به شکل منصفانه به همه مناطق شهر ارائه شود.

وی ادامه داد: همه انسان‌های موفق در دنیا از طبقه متوسط و پایین دست جامعه بوده اند و محرومیت در بعضی جاها فرصت ایجاد می کند و در این محدودیت و سختی هاست که افراد و به خصوص جوانان ساخته می شوند.

استاندار خراسان رضوی گفت: محدویت، شرایط را برای خلاقیت و خودساختگی فراهم می‌کند و بسیاری از انسان‌های موفق دنیا که امروز ثروت علمی و مادی آنها بسیار زیاد است روزگاری کارگر و روزنامه فروش بوده اند اما باید توجه کنیم که در کنار درس، مهارت آموزی هم داشته باشیم.

ترکیه خاورمیانه خراسان رضوی مشهد جشن عاطفه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر