کد خبر: 817432 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین عزم خود را برای اجرای برنامه‌های ابلاغی وزارتخانه‌، جزم کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، خیرالله رحمانی عصر سه شنبه در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان قزوین و شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته در هفته نخست مهر ماه در راهروهای اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین شلوغ بود و مردم به خاطر موضوعات و مشکلات مختلف حضور می‌یافتند اما امسال با استفاده از تجربه گذشته و برنامه‌ریزی و زحمات متولیان امر آموزش و پرورش، آرام‌ترین سال بازگشایی مدارس را داشتیم.

وی وظیفه مسئولان آموزش و پرورش را خطیر دانست و با تاکید بر حرکت رو به جلو با اعداد و ارقام  در زمینه‌های آموزشی، پرورشی و عمرانی افزود: در زمینه‌ شاخص‌های آموزش و پرورش نباید در جا زده و توهمی و کلی حرف بزنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: باید تلاش کنیم شاخص‌های کمی وکیفی و تجهیزاتی آموزش و پرورش بهبود یابد در حالی که سعی می‌شود سهم این اداره کل از اعتبارات عمرانی را با مساعدت مسئولان استان افزایش دهیم.

عزم آموزش و پرورش برای اجرای 208 برنامه

رحمانی اضافه کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین عزم خود را برای اجرای برنامه‌های ابلاغی وزارت‌خانه‌ که 208 برنامه است، جزم کرده که در بازدید از مناطق آموزش و پروش استان تحقق این برنامه‌ها مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شعار آموزش و پرورش استان قزوین که در سه محور «نشاط معنوی، مدرسه‌محوری و تحول بنیادین» بنا نهاده شده شعاری نیست که تفنی سر داده باشیم و باید به شعور و مرحله عمل برسانیم.

این مسئول تصریح کرد: آموزش و پرورش دستگاهی است که علاوه بر تعلیم و تربیت، کار انتقال فرهنگ به جامعه را بر عهده دارد و متولیان باید مسئولیت و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند تا کار مردم بر زمین نماند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین بر مستندسازی املاک و فضاهای آموزشی تاکید کرد و افزود: اماکن و فضاهای آموزشی باید داری سند شوند این در حالی است که بر مدارس شبانه‌روزی باید نظارت بیشتری بر کیفیت اسکان و تغذیه دانش‌آموزان صورت گیرد.

 

 

 

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان تغذیه مشکلات سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر