کد خبر: 817389 A

رئیس صنعت، معدن و تجارت ابرکوه خبر داد:

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان ابرکوه با تاکید بر لزوم نظارت بر عرضه کالا و رعایت حقوق مصرف کننده گفت: برای نظارت بیشتر بر بازار و ایجاد امنیت برای مصرف‌کننده، نظارت بر بازار با استفاده از ظرفیت های مردمی تشدید می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمسعود میرحسینی با اشاره به اینکه مشارکت و نظارت مردم، یکی از مؤلفه‌های اصلی و کلیدی توسعه اقتصادی است اظهار داشت: تشدید نظارت بر بازار با استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی فرآیندی است که فعالیت‌ها و برنامه‌های دولتی را به صورت معنی‌دار به شهروندان پیوند می‌دهد.

وی ادامه داد: در راستای استفاده از توان نظارتی عموم مردم در سطوح مختلف اجتماعی، طرح «ناظران افتخاری» از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت کلید خورد که در شهرستان ابرکوه نیز اجرا می‌شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت ابرکوه هدف از جذب ناظران افتخاری را افزایش رصد بازار در خصوص تخلفات مندرج در قانون نظام صنفی از جمله گران‌فروشی، کم فروشی و تقلب همچنین سالم‌سازی فضای کسب‌ و کار، ناامن شدن فضای بازار برای متخلفان و ایجاد امنیت و آرامش برای مصرف‌کنندگان دانست.

وی تصریح کرد: طرح ناظران افتخاری یک از مظاهر مشارکت‌های مردمی در نظارت بر بازار و کنترل آن محسوب می‌شود که طی آن از ظرفیت آحاد مردم در امر نظارت به صورت بهینه استفاده می‌شود.

میرحسینی خاطرنشان کرد: در همین راستا و به منظور بررسی بهتر شرایط بازار در شهرستان ابرکوه، اشخاص واجد شرایط در صورت تمایل به عضویت در طرح می‌توانند برای عضویت،به پورتال سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به نشانی cppo.mimt.gov.com مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

یزد بازرسی گرانفروشی نظارت بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر