کد خبر: 817354 A

مدیر کل بحران استان قزوین بیان کرد:

مدیر کل بحران استان قزوین گفت: از 32 نوع حادثه شناخته شده، شاهد وقوع 25 نوع حادثه در استان قزوین هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل بحران استان قزوین در حاشیه برگزاری عملیات تمرینی (مانور) آتش نشانی در برج‌های مسکونی تامین اجتماعی این شهر؛ برگزاری عملیات‌های تمرینی را برای شهروندان بهترین آموزش دانست و اظهار داشت: این گونه عملیات‌ها باعث می‌شود تا ضمن حفظ آمادگی در شرایط بحرانی، کاستی و کمبودها برای رفع خطرات احتمالی مشخص شوند.

قدرت الله مهدیخانی یادآور شد: قزوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ۳۲ نوع حادثه شناخته شده شاهد وقوع ۲۵ نوع آن بوده که البته براساس آمارهای موجود علت وقوع ۵۰ درصدی آن نیز عامل انسانی بوده است.

وی، زلزله، آتش سوزی، حوادث شیمیایی و وجود گسل‌ها را از مهم‌ترین مسایل بحرانی در استان یاد کرد و افزود: در راستای اقدامات مربوط به حوزه پیشگیری و تلاش برای کاهش خسارت ها برنامه‌های مختلفی از جمله شناسایی و نقشه برداری از گسل‌های مناطق استان، نصب ۲ دستگاه زلزله نگار و شتاب نگار طی روزهای گذشته در قزوین و دعوت از دبیر کارگروه زلزله کشور به مورد اجرا گذاشته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه اعتقاد داریم هنگام وقوع هر حادثه‌ نخستین امدادگران مردم هستند، گفت: در صورت هرگونه آمادگی قبل از وقوع حوادث به طور حتم آسیب‌ها به حداقل می‌رسد و برای همین منظور آموزش برای مواقع بحرانی نیز در دستور کار جدی دستگاه‌های امداد و نجات قرار گرفته است.

در ادامه، نیروهای حاضر در محل با استفاده از نردبان، تشک نجات، راپل (صعود) و عملیات تیرول (انتقال مصدوم از پشت بام طبقه ۱۷ به مجتمع مجاور) اقدام به مهار آتش سوزی فرضی در طبقه ششم یکی از برج‌های تامین اجتماعی کردند.

 

استان قزوین امداد و نجات برج تامین اجتماعی مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر