کد خبر: 817176 A

مدیرکل بنیاد مسکن استان خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی گفت: طرح اقدام ملی با ساخت هزار و 70 واحد مسکن شهری در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر جمعیت خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی اضغر آسمانی مقدم با بیان اینکه تعهد ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر با بنیاد مسکن و بیش از 100 هزار نفر با ادارات راه و شهرسازی است، گفت: این طرح در تمام شهرستان های خراسان جنوبی به جز بیرجند توسط بنیاد مسکن اجرا خواهد شد.

آسمانی مقدم افزود: این طرح برای متقاضیانی که تاکنون از هیچگونه تسهیلات و زمین دولتی برای ساخت مسکن استفاده نکردند اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی به خود افراد تسهیلات پرداخت می شود، گفت: طرح اقدام ملی در مدت زمان دو سال به اتمام می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: احداث مسکن یک یا چند طبقه براساس الزامات شهری هر شهرستان متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی انجام شده به هر واحد مسکونی 75 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود، افزود: این تسهیلات با نرخ سود 18 درصد و بازپرداخت 10 ساله اعطا می شود.

آسمانی مقدم با اشاره به اینکه به زودی سامانه‌ای برای ثبت نام متقاضیان اعلام می شود، گفت: دوره ثبت نام این واحدهای مسکونی  محدود بوده و بدون تمدید بوده و تنها در زمان اعلام شده انجام خواهد شد.

وی گفت: این سامانه با ارگان‌های مرتبط با مسکن و املاک لینک بوده و استعلام ها در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد.

انقلاب اسلامی خراسان جنوبی مسکن بنیاد مسکن استان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر