کد خبر: 816926 A

مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد:

مدیر کل مدیریت بحران گفت: 50 درصد از اعتبارات مصوب جبران خسارت سیل فروردین ماه سال جاری در حوزه کشاورزی در قالب تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان آسیب دیده استان قزوین پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین در دوازدهمین نشست کارگروه سیل استان افزود: با وقوع سیل در اوایل فروردین ماه سال جاری، در مجموع یک هزار و ۴۳۷ پرونده جبران خسارت تهیه شد که از این تعداد ۴۲۰ پرونده به میزان ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

قدرت الله مهدیخانی افزود: متاسفانه تاکنون از سوی چهار بانک تجارت، رفاه کارگران، صادرات و ملت در زمینه تخصیص تسهیلات اقدامات لازم و کافی به عمل نیاورده اند که در این خصوص رایزنی‌های لازم از سوی استانداری در حال انجام است.

وی اضافه کرد: با وجود  تذکرها و تاکیدات صورت گرفته مبنی بر ارایه تسهیلات به خسارت دیدگان سیل از طریق سفته‌های زنجیره‌ای، اما متاسفانه برخی بانک ها واگذاری تسهیلات را مبنی بر ضمانت‌های حقوقی قرار داده که این مساله برای بسیاری از روستاییان مقدور نمی‌باشد.

مهدیخانی با اشاره به اینکه هنوز ابلاغی در خصوص اعتبارات بند خ ماده ۱۳ به عمل نیامده است، تصریح کرد: با توجه به موجودی ۸۰ میلیارد ریالی، ۵۰ میلیارد ریال در اختیار بانک کشاورزی استان جهت پرداخت به این بخش تخصیص داده شده است.

 

استان قزوین سیل کشاورزی مدیریت بحران کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر