کد خبر: 816925 A

راهنمایان گردشگری استان‌های مختلف کشور در سفر ۲ روزه به قزوین با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این استان آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت: تور راهنمایان گردشگری کشور به قزوین با مناسبت گرامیداشت روز جهانگردی و هفته گردشگری و همچنین با هدف معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان به فعالان حوزه گردشگری و راهنمایان تورهای مسافرتی انجام شد.

وی اظهار داشت: در این تور ۲ روزه، راهنمایان گردشگری از استان های مختلف کشور شامل تهران، البرز، اصفهان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، قم، فارس و چهار محال بختیاری حضور داشتند.

این مسئول به اماکن و جاذبه های گردشگری بازدید شده در این تور نیز اشاره کرد و گفت: راهنمایان گردشگری در این تور ابتدا از جاذبه های تاریخی شهر قزوین از جمله مسجد جامع عتیق، مجموعه دولتخانه صفوی (کاخ موزه چهلستون، سردرب عالی قاپو، کاروانسرای سعدالسلطنه، حسینیه امینی ها، آب انبار سردار بزرگ، حمام موزه قجر، دهکده طبیعت و مجتمع اقامتی بامسان بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین افزود: در روز دوم این تور نیز راهنمایان گردشگری کشور از دریاچه اوان و قلعه تاریخی حسن صباح در منطقه الموت بازدید کردند.

محمدی گفت: این بازدیدها می تواند با معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی قزوین توسط راهنمایان گردشگری به افزایش ورود گردشگران به استان قزوین کمک کند.

استان قزوین دارای بیش از ۱۴۰۰ اثر در فهرست آثار ملی است.

 

استان قزوین استان های مختلف کشور جاذبه های تاریخی قم گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر