کد خبر: 816782 A

مانور مدیریت بحران شرکت گاز قوچان روز دوشنبه با حضور دستگاه‌های عضو ستاد بحران این شهرستان و عوامل امدادی شرکت گاز شهرستان‌های چناران، نیشابور،‌ سبزوار و استان خراسان شمالی به‌عنوان تیم‌های پشتیبان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، فرماندار قوچان در حاشیه این مانور گفت:‌ مانورها می‌توانند در سطوح مختلف اجرایی شوند که مانور سطح A شرکت گاز علاوه بر عملیاتی و تخصصی بودن، آموزشی نیز برای دستگاه‌های عضو مدیریت بحران به‌ ویژه حاضران در این مانور بود.

هادی رجایی نیا هدف از برگزاری مانور و جلسات مدیریت بحران را تمرین و آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران واقعی دانست و افزود: یکی از ویژگی‌های بارز این مانور اجرای برنامه‌های تعیین‌شده در موعد مقرر خود و زمان‌بندی مشخص بود.

وی یادآور شد: یکی از اشکالات در مواجه با بحران این است که برخی دستگاه‌ها برای دستگاه‌های دیگر بازدارندگی ایجاد می‌کنند اما در مانور شرکت گاز جلوی این امر گرفته شد و هر کس در محل خود حضور داشت و از بازدارندگی جلوگیری به عمل آمد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران قوچان گفت: برگزاری تخصصی مانورها و کارگاه‌های آموزشی مدیریت بحران می‌تواند به آگاهی سایر دستگاه‌ها نسبت به وظایف یکدیگر در حوزه حوادث و بحران کمک کند و هر عضو ستاد مدیریت بداند هنگام بروز بحران چه زمانی باید مداخله کند.

رجایی افزود: در هنگام مواجهه با بحران واقعی گاهی قدرت تصمیم‌گیری در لحظاتی از افراد گرفته می‌شود به طور مثال افتادن داربست هنگام برگزاری مانور شرکت گاز و برخورد آن با یک خودرو هشداری برای تمامی دستگاه‌های ستاد مدیریت بحران است که بدانند چه در زمان مانور و چه حادثه واقعی باید تمام احتیاط‌ها را در نظر بگیرند تا جلوی کمک‌رسانی و امداد گرفته نشود.

خراسان شمالی فرماندار گاز مدیریت بحران مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر