کد خبر: 816612 A

فرماندار بردسکن مطرح کرد؛

فرماندار بردسکن کاهش آسیب های اجتماعی درجامعه را نیازمند مشارکت مردم دانست

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی شاکری در دومین جلسه کارگروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت زنان و خانواده شهرستان بردسکن بر فرهنگ سازی در حوزه آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری‌ها می‌طلبد همه در کنار یکدیگر باشیم.

وی فعالیت تشکل‌ها را در حوزه بهزیستی مهم توصیف کرد و گفت: امروز خوشبختانه بردسکن با فعالیت اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات مداخله در طلاق عملکرد خوبی دارد و توانسته ظرف سال جاری  5 درصد بیشتر از میانگین استان در صلح و سازش خانواده ها در امر طلاق موفق تر عمل کند  و در حوزه ازدواج نیز آمار بردسکن درسال گذشته از میانگین استان بالاتر بوده است.

فرماندار بردسکن گفت: آسیب های اجتماعی را نمی‌توان به طور کامل از سطح جامعه حذف کرد، اما می توان آن را کاهش داد و به حداقل رساند.

وی عنوان کرد: آموزش و پیشگیری بهترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است و باید برنامه ریزی ها به این سمت سوق داده شود.

وی ضمن تاکید به تمامی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در توجه به آسیب‌های اجتماعی و طرح برنامه برای کاهش این آسیب‌ها بیان داشت:دستگاه‌های مربوطه باید اولویت‌های مشخصی در بحث آسیب‌ های اجتماعی داشته باشند که دراین حوزه نیازمند کمک و پژوهش بیشتری هستیم و متناسب با آسیب ها باید برای آن نسخه داشته باشیم.

وی بر شناسایی آسیب ها به صورت مورد به مورد تاکید کرد و گفت: خروجی جلسات کارگروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت زنان و خانواده باید در پایان سال منتج به کاهش آسیب ها در حوزه های مختلف شود. 

فرماندار بردسکن با اشاره به تاکید استاندار خراسان رضوی در اجرای طرح مدل توسعه مثلثاقتصادی و فرهنگی گفت:در حوزه اقتصاد حرکت های خوبی در استان شکل گرفته است و در حوزه مباحث اجتماعی نیز نیازمند مشارکت مردم هستیم. 

 در این جلسه مصطفی محمد پور رئیس اداره بهزیستی بردسکن گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و آموزش در بحث آسیب های اجتماعی مطرح کرد و گفت:بردسکن در حوزه مراکز مشاوره  رتبه سوم را به لحاظ عملکردی دارد.

وی تعداد معلولان شهرستان را 2 هزار و 440 نفر اعلام کرد و گفت: در سال گذشته تاکنون  خانواده هایی که فرزند نداشته‌اند 10 فرزند را به عنوان فرزند خواندگی تحویل آنها داده‌ایم.

محمد‌پور تعداد مهدکودک‌های این شهرستان را بیش از 40 مورد اعلام کرد و گفت:طرح یک وعده غذای گرم در مهدکودک های روستایی و حاشیه شهر اجرا می شود.

آسیب های اجتماعی جامعه زنان ناهنجاری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر