کد خبر: 816383 A

مدیرعامل آتش نشانی قزوین مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در حال حاضر با کمبود 70 نیروی آتش‌نشانی در شهر قزوین روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مجتبی منتظری روز یکشنبه در نشست استاندار قزوین با کارکنان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قزوین گفت: در حوزه پیشگیری از حوادث از سال گذشته اتفاقات خوبی در قزوین اتفاق افتاد به طوری که ردیف اعتبارات این سازمان از ۸۰۰ میلیون ریال در سال ۹۷ به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سال جاری افزایش یافت  و دوره های آموزشی با جدیت بیشتری پیگیری شد.

وی اضافه کرد: در مجموع امسال ۲۵۰۰ ساعت آموزش درون سازمانی عمومی و تخصصی ویژه نیروها و ۳ هزار ساعت آموزش برون سازمانی در حوزه پیشگیری ارائه شد.

منتظری ادامه داد: در این راستا علاوه بر چاپ کتاب و بروشور، طی‌تفاهمنامه با آموزش و پرورش، نظام مهندسی و اداره کل امور روستایی استانداری، آموزش دانش آموزان و روستاییان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در قالب این همکاری‌ها، از ۲۰۰ مدرسه استان در شهرستان‌های مختلف نیز با همراهی نظام مهندسی و راه و شهرسازی بازدید انجام شد.

منتظری یادآور شد: در کنار اهمیت بالایی پیشگیری، در حوزه ایمنی که به توسعه ارتباط دارد کمتر کار کرده‌ایم و همه باید کمک کنند تا زیرساخت های ایمنی به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی از خرید تجهیزات جدید به ارزش ۱۹۰ میلیارد ریال جهت نوسازی ناوگان آتش نشانی قزوین خبر داد و افزود: یکی از مشکلات عمده ما در سازمان، کمبود شدید نیرو است به طوری که با وجود برگزاری آزمون استخدامی هم اکنون در همین شرایط فعلی ۷۰ نیروی دیگر کم داریم.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های اعتباری شهرداری‌ها می‌توان برای جبران کمبودهای آتش‌نشانی ها از اعتبارات استانی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و همچنین اعتبارات صندوق توسعه هزینه کرد.

آتش نشانی راه و شهرسازی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر