کد خبر: 816299 A

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس :

رییس کمیسیون کشاورزی آب منابع طبیعی ومحیط زیست مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی درست برای معرفی سرخس به عنوان یک واحد کشت صنعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سرخس ، احمد علی کیخا در حاشیه نشست با نمایندگان کشاورزان و تعاونی آب بران منطقه سرخس با اشاره به ظرفیت های آب ،خاک و شرایط اقلیمی در شهرستان گفت: متاسفانه بر خلاف اینکه تصور میرود مراکز جمعیتی وتوریستی مثل مشهد به نوعی یک ظرفیت توسعه ای برای شهرهای اقماری مثل سرخس می باشد شاهدیم این تئوری به علت برنامه ریزی بخشی وکوتاه مدت درست بر عکس آن عمل شده است.

وی افزود:مشکلات مطرح شده پیچیده نیست می توان با برنامه ریزی صحیح با توجه به نوع اقلیم خاک خوب آب و موقعیت تجاری بازرگانی ضمن ایجاد رفاه برای مردم منطقه تامین کننده نیازمندیهای شهری مثل مشهد باشد.

نماینده زابل و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دردو هفته آینده جلسه‌ای با حضور استاندار مسئولان استانی و ملی در کمیسیون کشاورزی مجلس  برگزار خواهیم کرد تا به یک سیاست جامعه واقدامات لازم برای حل مسائل منطقه برسیم که این مبنای عمل مسئولان استانی و ملی باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: از مشکلات کشور ما، نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی و سازمان‌های برنامه‌ای و بودجه‌ای ما هستند که هر کس نفوذ بیشتری داشته باشد بودجه بیشتری برای منطقه خود می‌گیرد و هیچ برنامه‌ریزی درستی برای توسعه متوازن مناطق نیست و نتوانستیم از ظرفیت‌های شهرها استفاده مناسب داشته باشیم.

کیخا با بیان اینکه درباره توسعه شهرستان غفلت های شده  تصریح کرد :با همه اقداماتی که در خصوص ایجاد خط انتقال آب سد دوستی به شهر سرخس ،طرحهای آبخیزداری ،ایجاد سد شوریجه و... قول صد در صدی می دهیم که با همکاری نماینده حوزه انتخابیه پی گیر توسعه ظرفیت های سرخس که متعلق به تمام کشور ویک برند ملی است باشیم.

صنعت کشاورزی مجلس شورای اسلامی منابع طبیعی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر