کد خبر: 816267 A

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیشابور گفت: آبفای روستایی نیشابور دارای ۶۲ هزار مشترک بوده که از این تعداد ۸۵ درصد مشترکین خانگی بوده و میزان مصرف ۱۰ درصد از مشترکین دو برابر الگوی مصرف آب است و ۲۹ درصد از میزان مصرف آب را به خود اختصاص می دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، فرهاد ذوالجناحی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال ۱۳۰ انشعاب آب غیر مجاز از طریق بازرسان و گزارشات مردمی شناسائی و حدود ۴۰۰ انشعاب به دلیل بدهی قطع شده است.

وی اظهار داشت: پارسال۱۴ میلیون و ۵۲۴ هزار مترمکعب آب از طریق منابع آبی وارد شبکه روستایی نیشابور شد که از این میزان ۹ هزار و ۶۴۱ متر مکعب ثبت مصرف کنتور مشترکان شده و بیش از ۳۳ درصد به دلیل فرسودگی شبکه، انشعابات غیر مجاز و اتفاقات هدر رفت آب داشته ایم.

ذوالجناحی اعلام کرد: یک هزار و ۹۱۰ مورد از مشترکان آبفای روستایی نیشابور را دامداری‌ها تشکیل می دهند که در دوره های ۲ ماهه به طور میانگین ۶۳هزار و ۹۸۰ متر مکعب آب مصرف می کنند و در برخی روستاها به دلیل هجوم صنایع و دامداری‌های صنعتی با مشکل آبرسانی مواجه هستیم و در ۱۰۲ روستا به دلیل کم آبی امکان فروش آب به صنایع و دامداری ها وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: آبرسانی به این روستاها با ۵۵ ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۳۳۶ لیتر بر ثانیه و ۱۲۲ اتاق کلرزن برقی، گازی و هیدرو و ۲۱۰ مخزن با ظرفیت ۳۰ هزار و ۲۰۵ متر مکعب ظرفیت انجام‌می شود.

آب و فاضلاب امور روستایی پوشش درآمد شرکت آب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر