کد خبر: 816254 A

تذکر اعضای شورای شهر کرج؛

اعضای شورای اسلامی شهر کرج طی تذکری خواستار توجه بیشتر شهرداری این کلانشهر به جمع آوری نخاله ها از سطح شهر شدند و با توجه به اعتبار قابل توجه تخصیص یافته به این مهم، نازیبایی های موجود و گلایه های شهروندان را غیرقابل توجیه دانستند.

به گزارش ایلنا، در متن تذکری که در صد و شصت و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج قرائت شد، آمده است:

« همانگونه که استحضار دارید بیشتر زمین های خالی واقع در محدوده و حریم شهر و حاشیه راه ها به طور گسترده و انبوه به صورت غیر مجاز خاک و نخاله تخلیه و انباشته شده که موجب آلودگی محیط زیست و سیمای منظر شهر شده است.

به‌رغم اینکه در دو سال گذشته و از شروع به کار شورای پنجم بارها موضوع جمع‌آوری و پاکسازی شهر از نخاله ها در جلسات کمیسیون محیط زیست و شورا مورد بررسی و به تصویب رسیده و یا تذکر داده شده است، اما متاسفانه تاکنون اقدام موثری در این زمینه صورت نپذیرفته است. 

مزید استحضار مستند به قانون و آئین نامه اجرائی مدیریت پسماند و دستور العملهای ذیربط، خاک و نخاله از جمله پسماندهای عادی محسوب می شوند و مسئولیت مدیریت آنها در محدوده و حریم شهر به عهده شهرداری و سازمان مدیریت پسماند است و از سالهای قبل و سال 98 سالانه بیش از 20میلیارد تومان در بودجه هزینه های شهرداری به منظور اجاره ماشین آلات با هدف ارائه خدمات از جمله جمع آوری خاک و نخاله و پاکسازی محیط شهری پیش بینی و هزینه شده است و این هزینه ها علاوه بر دهها ماشین آلات سبک و سنگین است که در اختیار و تملک شهرداری میباشد، لذا هیچ بهانه یا دلیلی وجود چنین شرایط نامناسب و نازیبا در شهر را توجیه نمی کند.

 از ابتدای دوره شورای پنجم بارها در مورد ضرورت احداث کارخانه و بازیافت نخاله های ساختمانی و تبدیل آنها به مصالح مورد تاکید قرار گرفته است، اما متاسفانه در این زمینه نیز شهرداری توفیقی نداشته است. لذا اعضای شورای اسلامی شهر ( امضاء کنندگان زیر) درخواست و تاکید دارند در یک برنامه زمان بندی حداقل شش ماهه با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت های موجود در شهرداری موارد زیر را به اجرا گذاشته و گزارش کار به شورا گزارش شود.

1) جمع آوری و انتقال خاک و نخاله محدوده و حریم شهر و راهها

2) احداث کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی و تبدیل آنها به مصالح ساختمانی

3) فراهم کردن ساز و کار لازم جهت کنترل عملیات جمع آوری و انتقال خاک و نخاله و جلوگیری از تخلیه غیرمجاز در سطح شهر.»

 

شورای شهر کرج شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر