کد خبر: 815954 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی اشتغال و بیکاری استان یزد با هدف تسهیل در فرآیند شناخت عرضه و تقاضای کار از طراحی و ایجاد سامانه ای یکپارچه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین ریاحی در نشست هم اندیشی مدیران اقتصادی استان با اشاره به لزوم مدیریت یکپارچه و رصد اشتغال استان گفت: حسب دستور استاندار در خصوص تدوین سامانه ثبت وضعیت اشتغال و بیکاری استان، یکی از بهترین راه‌ها برای حل این معضل داشتن آمار دقیق افراد جویای کار است که در این ارتباط باید سامانه جامع یکپارچه برای شناسایی متقاضیان کار و مطالبات آنها طراحی شود.

وی ادامه داد:  هم اکنون نرخ بیکاری  استان ۱۳.۹ درصد است که نسبت به میانگین ملی ۱.۹ درصد بیشتر است و برای حل آن به همکاری دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و خیران نیاز است.

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد موضوع بیکاری را پدیده ای چند بعدی دانست و افزود: عوامل زیادی در زمان ها و مکان های مختلف تغییر میکند که بر اندازه و نرخ آن تأثیرمی گذارد.

ریاحی با اشاره به اهمیت و جایگاهی که بیکاری به منزله معضلی اجتماعی پیدا کرده است، ادامه داد: بر اساس برآورد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سال 97حدود ۵3 هزار نفر در استان بیکار هستند که برای اشتغال آنها به عزم جدی و همکاری همگان نیاز است و اغلب آنها دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و زنان هستند.

 وی داشتن بانک اطلاعات بیکاران و شاغلان را برای برنامه‌ریزی و اقدام در حل معضل بیکاری ضروری دانست و اظهار کرد: این سامانه امکان برنامه‌ریزی برای افراد بیکار را فراهم و به شناسایی بنگاه‌هایی مشکل دار کمک می‌کند .

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: اکنون ۲۸ مرکز کاریابی فیزیکی و مجازی در ۱۰ شهرستان‌ استان نسبت به ثبت‌نام متقاضیان کار فعالیت دارند که می‌توان نسبت به ارتباط بیشتر آنها با صنعت و کارفرمایان اقدام کرد.

وی گفت: ۲۲ دستگاه نسبت به صدور مجوز اشتغال در بخش‌های مختلف فعالیت دارند که ساماندهی و نظارت‌ها باید جدی گرفته شود.

اشتغال بیکاری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر