کد خبر: 815864 A

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: دانشجویان ضمن استفاده از لحظات ارزشمند عمر خود در دانشگاه باید چشم اندازی برای زندگی و تحصیل داشته باشند تا به موفقیت برسند.

به گزارش خبرنگار ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مرتضی موسی خانی در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که با حضور خانواده‌های آنها برگزار شد با اشاره به تاریخچه ‌ تاسیس دانشگاه و دانشجویان نخبه و فارغ‌ التحصیلان برتر طی سال‌های گذشته، افزود: به لطف خداوند متعال، مرحوم آیت‌اله باریک ‌بین، دکتر صالحی و سایر بزرگان شهر و زحمات دوستان و همکاران این دانشگاه توانست چهار سال پس از تاسیس، ‌نخستین فارغ‌التحصیلان خود را راهی دانشگاه‌های بزرگ کشور و دنیا در مقطع کارشناسی ارشد کند.

موسی‌خانی ادامه داد: این دانشگاه در ابتدا امکانات چندانی نداشت؛ اما اراده‌ای قوی داشت و اینکه ما باید زمینه بالندگی استعدادها را فراهم کنیم و با جذب استادان شایسته و حمایت مسئولان شهر این دانشگاه توانست در بین بهترین دانشگاه‌های کشور قبولی کارشناسی ارشد داشته باشد که افتخار بزرگی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامی داشت هفته‌ی دفاع مقدس و رشادت‌های دلاور مردان جنگ تحمیلی، گفت: این عزیزان از تمام دارایی خود، همسر و فرزندان گذشتند تا ایران اسلامی سربلند بماند و نام ایران بلندتر از همیشه باشد، امروز نیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همین اعتقاد و باور عهد کرده‌اند که راه شهدا را ادامه دهند و توانسته‌اند بهترین سیستم‌های مکاترونیکی پیشرفته دنیا را بسازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد: امروز محور همه‌ صنایع بزرگ جهان بر هوش مصنوعی قرار گرفته و قطعا حضور شما در مرکز فناوری و نوآوری سینتک، باعث آشنایی بیشتر با دستاوردهای دانشجویان این دانشگاه شده و دانشجویان ما شعار "ما می‌توانیم" امام راحل را معنا کردند.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه الکامپ امسال، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام اول را کسب کرد که ناشی از تلاش‌های دانشجویان، مانند ساخت ربات‌های مختلف، ساخت خودروی خورشیدی است که در مسابقات آمریکا خوش درخشید.

موسی‌خانی ادامه داد: موفقیت های امروز با تلاش دانشجویان حاصل شده؛ تا به شهدای عزیز بگویند ما هستیم برای اینکه راه شما را ادامه دهیم و دیگر شاهد ظلم و جنگ هشت ساله نباشیم. اکنون قدرت ما به جایی رسیده که دیگر کشوری جرات ظلم و مقابله با ما را ندارد تا مانند سابق مردم مناطق مرزی را آواره کند.

کارآفرین برتر کشور در سال‌های گذشته، خطاب به دانشجویان یادآور شد: ما یک شعاری داریم "یادگیری، آینده درخشان" و از شما درخواست می کنیم هر چقدر می‌توانید بیشتر یاد بگیرید و از امکانات خوبی که در اختیار شماست نهایت بهره را ببرید، زیرا این دوران عمر شما دیگر تکرار نخواهد شد.

وی با اشاره به درخشش تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ربوکاپ، گفت: این توفیقات با تلاش‌های دانشجویان و استادان حاصل شده و ما باید این راه را ادامه دهیم؛ از شما عزیزان هم می‌خواهم که برای یادگیری از لحظه‌ای غافل نشوید، زیرا در دوران طلایی عمر خود قرار دارید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: از اولیای دانشجویان تشکر می‌کنم که دانشجویان را تا اینجا حمایت کرده‌اند و انتظار دارم همچنان این حمایت را ادامه داده و تجربیات خود را در اختیار فرزندان قرار دهید.

موسی‌خانی اظهار داشت: دانشگاه دو جنبه‌ جدی تعلیم و تربیت برای  خلق دنیایی انسانی‌تر و عادلانه ‌تر دارد و امیدوارم چشم اندازی برای خود ترسیم و برای رسیدن به آن تلاش کنید؛ علایق‌ خود را شناسایی کرده و تمام توان خود را در آن راه صرف کنید و بدانید جزو بهترین‌های جهان خواهید شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انسان‌های تاثیرگذار در تاریخ ماندگار می‌شوند و پیامبر فرمود بهترین مردم سودمندترین آن‌ها هستند. از این دنیای فانی اگر قرار است برویم، می‌خواهیم پروفسور حسابی باشیم، پروفسور سمیعی باشیم، دکتر علی‌اکبر صالحی باشیم، دکتر جواد صالحی باشیم که از مفاخر این شهر و جزو دانشمندان بزرگ جهان هستند یا می‌خواهیم یک انسان معمولی باشیم؛ اگر مبتنی بر یک مقصود بنیادین عمر ارزشمند خود را سپری کنید، قطعا در زمره‌ی انسان‌هایی خواهید شد که همیشه از آن‌ها یاد می‌شود.

موسی‌خانی ضمن قدردانی از بنیان‌گذاران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: این دانشگاه تاکنون دانش آموختگان بزرگی تربیت کرده و جزو برترین دانشگاه‌های کشور است؛ در رده‌بندی یونیسف، رتبه‌ی برتر کشور در کارآفرینی را به دست آورده و توفیقات فراوانی داشته است.

 

 

تعلیم و تربیت مردان مسابقات جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر