کد خبر: 815823 A

چوپان مطرح کرد؛

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت حیدریه گفت: طبق برآورد و تعریفی که ما از استاندارد بودن ساختمان ها داریم، اکنون 90 درصد منازل مسکونی این شهر و از جمله پروژه مسکن مهر آن، فاقد ایمنی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه ، عظیم چوپان در نشست خبری در تشریح این خبر گفت: همچنین پنج باب اداره و پاساژ که از مراکز تجمعی شهروندان در آنجا محسوب می شوند، فاقد ایمنی می باشند.

وی گفت: وسعت این فقدان ایمنی از نبود کپسول آتش خاموش کن در منازل گرفته تا ندیده گرفتن اصول مهندسی ساخت و مباحث عمرانی را شامل می شوند، علاوه بر این ها ساختمان این سازمان امداد رسان نیز فاقد ایمنی است و نیاز به امداد و مرمت دارد.

وی گفت: برخی انبوه سازان عمده دلیل برای رعایت نکردن اصول ایمنی و استقرار تاسیسات اعلام اطفای حریق در ابنیه خود را مقرون به صرفه نبودن اعلام کرده اند و از این حیث یک برنامه آموزشی خانه به خانه برای شهروندان و کارکنان ادارات در دست اقدام است تا شهروندان را با حداقل های رعایت اصول ایمنی آشنا کنیم.

چوپان در بخش دیگری به فقدان نردبان هیدرولیکی برای مهار حریق در ارتفاعات بیش از سه طبقه اشاره و اظهار داشت: برای تهیه این بردبان 32 متری به اعتباری معادل 150 تا 170 میلیارد ریال که معادل 25 درصد بودجه شهرداری است، نیازمند هستیم.

وی در عین حال اظهار داشت: البته مشکل ما صرفا با تهیه نردبان برطرف نمی شود، زیرا متاسفانه برخی معابر تربت حیدریه به شکلی است که حتی اگر این نردبان هم موجود باشد، خودرو حمل نردبان قادر به عبور از همه معابر دچار حریق نمی باشد. 

چوپان افزود: از این روی تمرکز ما بیشتر روی آموزش خانه به خانه شهروندان با هدف پیشگیری می باشد.

وی گفت: بر این اساس طرف یک سال اخیر علاوه بر امدادرسانی به شهرهای اطراف، تاکنون هزار و 276 فقره عملیات امداد و نجات و هزار و 381 مورد بازدید برای تاییدیه ایمنی به منظور صدور پایان کار ساختمان، بازدید از مراکز تجاری و بازدید از آشپزخانه ها و تالارهای پذیرایی انجام داده ایم.

استاندارد امداد و نجات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر