کد خبر: 815815 A

براب رفع بیکاری و ارتقاء مهارت جوانان؛

در راستای تقویت همکاری های علمی و تخصصی و بهره‌گیری از امکانات، تجهیزات و ظرفیت های موجود در مراکز آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با هدف شناسایی و رفع نیازها، مشکلات و موانع موجود، نشست مشترکی بین مسئولین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز و پارک علم و فناوری استان البرز در محل اداره کل برگزار شد.

به گزارش ایلنا در نشستی که با حضور تقی غیاثی تبار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز برگزار شد، طرفین نسبت به تبادل اطلاعات و تجربیات در حوزه های مهارتی و فنی در راستای ارتقای مهارت نیروی کار و بهبود کسب و کار مبتنی بر دانش و نوآوری برای افزایش بهره وری تأکید کردند. 

در این جلسه غیاثی تبار ضمن معرفی ظرفیتها، پتانسیل و طرحهای جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در رفع معضل بیکاری و ارتقاء مهارت جوانان و اقشار مختلف جامعه، خواستار استفاده از ظرفیت های مشترک در قالب انعقاد تفاهم نامه و قرارداد آموزشی شد.

در ادامه عطاء اله ربانی ضمن تقدیر از فعالیتهای مراکز آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ارتقاء مهارت جوانان،  مهمترین دغدغه امروز شرکتها و صنایع را کمبود نیروی بامهارت دانست و یکی از راهکارهای اساسی جهت رفع این مشکل را استفاده از ظرفیتهای مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دانست. 

وی همکاری های مشترک آموزشی و استفاده متقابل از توان علمی و اجرایی را لازمه ارتقاء مهارت مخاطبین دو دستگاه و همچنین شرکت های دانش بنیان عنوان نمود و بر لزوم کمک به افزایش مهارت ایده پردازان و کارآفرینان برای تجاری سازی ایده ها  تأکید نمود.  

  در این جلسه طرفین نسبت به تبادل اطلاعات و تجربیات در حوزه های مهارتی و فنی تأکید نموده و در زمینه های ذیل به توافق رسیدند و مقرر گردید در قالب تفاهم نامه بین دوطرف ، موضوعات اجرایی شود .

بازدید مؤسسات و شرکتهای تولیدی و خدماتی دانش بنیان طرف قرارداد با پارک علم و فناوری استان البرز از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان، مطالعه و بررسی ایجاد مرکز رشد علم و فناوری در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بعنوان مراکز اقماری پارک علم و فناوری البرز بصورت پایلوت از جمله موضوعات مطرح شده بود.

همچنین تبادل اساتید و مدرسین متخصص، همکاری مشترک در برگزاری رویدادهای استارتاپی تخصصی و برگزاری دوره های آموزشی مشترک و استفاده از فضاها و امکانات موجود برای برگزاری استارتاپ ها به منظور پیاده سازی ایده های نو و تبدیل به پروژه های اشتغال زا و برپایی رویدادهای مشترک جهت معرفی کارجویان ماهر به بنگاههای اقتصادی، مطرح و مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

 

آموزش فنی و حرفه ای استان البرز پارک علم و فناوری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر