کد خبر: 815805 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین تاکید کرد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در شرایط بحران تیم‌های عملیات روان باید از همان مراحل اولیه تا پس از فرونشاندن کامل خسارات حادثه همچنان حضور مستقیم در کنار امدادگران داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن آصفی در تمرین دورمیزی که با طرح زلزله ۶ ریشتری در روستای یانس آباد از توابع آبیک برگزار شد، در خصوص اجرای این عملیات تمرینی گفت: قزوین به جز در حوادثی مانند زلزله که تجربیات وقوع آن را دارد در سایر حوادث مانند انفجارهای قطار نیشابور کمتر تجربه عملی کسب کرده است.

وی افزود: به هر حال با توجه به اینکه قزوین یک استان صنعتی است و مواد شیمیایی قابل انفجار در آن به فراوانی وجود دارد، احتمال وقوع حوادث انفجار و آتش سوزی را در این استان افزایش می‌دهد از این رو تمام دستگاه‌ها باید در این خصوص آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اضافه کرد: در همین عملیات تمرینی، بسیاری از دستگاه‌های شرکت کننده شرح وظایف خود را به خوبی نمی‌دانستند در حالی که با وقوع یک انفجار، بسیاری از دستگاه‌ها از همان لحظه‌های اولیه به طور مستقیم درگیر آن می‌شوند.

آصفی آمادگی روانی مردم در مقابل بحران را نیز بسیار مهم دانست و گفت: در شرایط بحران تیم‌های عملیات روان باید از همان مراحل اولیه تا پس از فرونشاندن کامل خسارات حادثه همچنان حضور مستقیم در کنار امدادگران داشته باشند.

وی افزود: یکی دیگر از موارد مهم در بحران‌ها، تعریف امداد و نجات به صورت منطقه ای است تا بتواند از تجمع بحران‌های دیگر جلوگیری کند به طور مثال در حادثه زلزله کرمانشاه فقدان انسجام لازم در امدادرسانی‌ها و سرازیر شدن کمک‌های مردم سراسر کشور در روزهای اولیه زلزله، خود عامل ایجاد بحران های دیگری مانند ترافیک در جاده، تجمع زباله و نیروی انسانی در منطقه شد.

 

آتش سوزی ترافیک جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان مدیرعامل جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر