کد خبر: 815578 A

این مراسم با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و دوست داران فرهنگ و ادب در خانه دوست تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این مراسم با حضور استاد احمد راسخی لنگرودی نویسنده و پژوهشگر حوزه فلسفه، مسعود میری نویسنده، شاعر و منتقد اجتماعی، نوذری پزشک و رواندرمانگر ، سیمین حلالی نویسنده، فاطمه شریعت مدرس منطق الطیر، محمد سعید عبایی استاد دانشگاه و موسیقی پژوه و  جمعی از علاقمندان برگزار شد.
 
 در این نشست که همزمان با رونمایی از تازه‌ترین کتاب استاد احمد راسخی لنگرودی  تحت عنوان «شهر گفتگو» در فرهنگسرای «خانه دوست» برگزار شد، ابتدا سارا شریعت مدیر «خانه دوست» ضمن تقدیر و تشکر از حضور حاضرین به تشریح فعالیت ها و اهداف خانه دوست پرداخت.
 
وی توجه و اقبال عمومی به سوی ادبیات، عرفان، روانشناسی و فلسفه را نقطه عطفی در تاریخ فرهنگی ایران معاصر دانست و گفت: در جامعه‌ای که رشته‌های تخصصی بتوانند از سطح دانشگاه و دانش آموختگان تخصصی به بدنه اجتماع توسعه پیدا کنند یعنی زمینه  کاربردی کردن آن رشته ها در زندگی روزمره مورد نظر قرار گیرد، آنگاه است که می‌توان گفت متخصصان این حوزها به رسالت واقعی خود دست یافته‌اند و نشان از بلوغ فکری جامعه دارد.‌

شریعت که دانش آموخته روانشناسی است تاکید کرد که خانه دوست، طی مدت این چهار سال با همکاری افتخاری اساتید و حضور پرشور دوستان، تمام تلاش خود را جهت کاربردی کردن این رشته ها کرده و به سهم خود گام موثری در توسعه فرهنگی جامعه برداشته است. 
 
سخنران بعدی، مسعود میری نویسنده معاصربود که از سختی های نویسندگی و کار در صنعت نفت طی سالها همکاری با استاد راسخی سخن گفت و کتاب" شهر گفتگو " را ضرورتی حیاتی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد. وی جامعه متمدن را جامعه دارای دیالوگ دانست. 
 
در ادامه، استاد راسخی به معرفی آخرین کتاب خود « با سقراط در شهر گفتگو » پرداخت.
این اثر حاصل تدریس جستارهای فلسفی در باب گفتگوهای سقراطی توسط استاد راسخی در سالهای ۹۶ و ۹۷ در خانه دوست است.
 
هنرنمایی شاگردان استاد به این نشست رنگ و بویی دیگر افزود.

استاد دانشگاه جامعه روانشناسی زندگی روزمره صنعت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر