کد خبر: 815416 A

مهرآبادی مطرح کرد:

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نیشابور گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد دانش آموزان این شهر ۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از نیشابور،حسین مهرآبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: تعداد دانش‌آموزان نیشابور از ٧٢ هزار و ۴۶١ نفر در سال گذشته به ٧۵ هزار و ۴۶۵ در سال‌ جاری رسید که نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته که علت آن استقرار پایه دوازدهم و کوچ دانش آموزان حاشیه شهر است. 

وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش با کمبود ٧ هزار معلم روبرو شد؛ این در حالی است که ٢۵٠ کلاس خالی بود و از مجموع این کلاس ها، ٢۶ کلاس معلم ندارد و علت آن بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش بود.

وی اعلام کرد: امسال ١۴٣ نیرو گزینش شدند از این تعداد ٣٢ نفر فیروزه، ٣٧ نفر بخش زبرخان ، ۴٨ نفر بخش میانجلگه و در بخش سرولایت ١٧ نفر مشغول به کار می‌شوند و تعدادی از معلمان مراجعه نکرده اند و در حال حاضر ۵۵ معلم حق التدریسی برای آموزش و پرورش نیاز داریم. 

وی با اشاره به دوره های ضمن خدمت بیان کرد: در سال گذشته ٩٠هزار ساعت کلاس های دوره ضمن خدمت برگزار گردید که باید گفت شهرستان نیشابور در این زمینه رتبه دوم استان را کسب نموده است. 

مهرآبادی اسکان فرهنگیان را در رشد اقتصاد شهر مهم دانست و گفت: در سطح شهر ٣۵ آموزشگاه برای اسکان فرهنگیان در نظر گرفته شد و توانستیم در عید نوروز میزبان ٣هزار و ٢٠٠ خانوار و ١٧هزار نفر، در تابستان ٣هزار خانوار و ١۵ هزار نفر باشیم.

وی با تأکید بر اینکه سال گذشته پانزده و امسال ٢٣ مدرسه حمایتی در سطح شهرستان است، اظهار کرد: امسال ٧٠ مدرسه فرسوده تخریبی داشتیم و ۴ کلاس در کانکس برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش ٣۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ٢۴ میلیارد تومان انجام داده که از این مبلغ ١٠ میلیارد تومان را خیرین و ١۴ میلیارد تومان را دولت تأمین کرده است.

مهرآبادی آمار معلمان را در آموزش و پرورش چنین اعلام داشت: سال گذشته ۴هزار و ۶٢٨ نفر و امسال ۴هزار و ۴٩٠ معلم در آموزش و پروش حضور دارند که از این آمار ٧٠درصد را خانم ها تشکیل می دهند. 

وی بیان کرد: پارسال در حوزه شهری ٢هزار و بیست و چهار کلاس، در سال جاری ٢هزار و ١٠٠ کلاس همچنین در  بخش روستایی سال گذشته یک هزار و ١٨۶ و امسال یک هزار و ١٨٨ آمار کلاس ها می باشد که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نیشابور اظهار کرد: امسال در نیشابور ٢۶۵ نفر بازنشسته و از آموزش و پرورش خارج می‌شوند همچنین تا سال تحصیلی ١۴٠٠ در کل کشور ۶۵ درصد از نیروهای فعلی از سیستم آموزش به علت بازنشستگی خارج خواهند شد. 

 مهرآبادی تصریح کرد: امسال ۴٠ مدرسه حاشیه شهری با امکاناتی بهتر تجهیز شد و خوشبختانه تمام خیرین را برای کمک بهتر به دانش آموزان محروم در یک مجمع تجمیع شد، اما باز هم متأسفانه در آموزش و پرورش نیشابور با کمبود نیروهای متخصص و تجهیزات مهارت آموزی مواجه هستیم.

آموزش و پرورش شهرستان اقتصاد دانش آموزان مدرسه سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر