کد خبر: 815208 A

دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات حفاظت و ایمنی با حضور دستگاههای مدیریت بحران مانند، جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی ، اورژانس و برخی دیگر از نهادها و بخش خصوصی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، این‌نمایشگاه با حضور معاون وزیر کشور، رئیس‌سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  و مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افتتاح شد.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات کشور در آیین افتتاحیه این نمایشگاه در مشهد با اشاره به خدمات متنوع جمعیت هلال‌احمر در عرصه‌های مختلف اجتماعی و بین‌المللی، بر ضرورت توجه به آموزش‌های امداد و کمکهای اولیه برای خانواده ها تآکید کرد و گفت : نخستین افراد در هر حادثه خود مردم هستند که خود امدادی و فرهنگ سازی برای کمک به دیگران از جمله اولویت های هلال احمر است .

وی افزود : مهمترین سرمایه هلال احمر اعتماد مردم است و لذا نزدیکی و انس با مردم و آشنایی عمومی با تلاش‌های امدادگران و نجاتگران و سایر بخشهای هلال احمر ضرورت دارد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان رضوی نیز در این نمایشگاه گفت : ارتقاء سطح تاب آوری جامعه در گرو افزایش آمادگی و آگاهی های عمومی است.

سید مجتبی احمدی افزود :جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با 22 شعبه و یک نمایندگی در شهرستانها و نیز 25 پایگاه ثابت امدادی و پایگاههای امداد هوایی و امداد کوهستان از جمله استانهای حائز بیشترین تعداد اعضاء داوطلب ، نجاتگر ، امدادگر و عضو جوان در هلال احمر بوده و سعی در حفظ و ارتقاء آمادگی اعضاء و تقویت انگیزه کلیه نیروها برای حضور به هنگام و موثر در حوادث دارد 

معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر مشهد درباره این نمایشگاه نیز اظهار کرد : در این نمایشگاه غرفه های تجهیزات امداد و نجات ، درمان و توانبخشی ، آموزش ، جوانان ، دفتر زنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار گردید 

سیدجمال زرگر ادامه داد : در هریک از غرفه ها سعی بر آن شده است که توانمندی‌های جمعیت هلال احمر در معرض دید عموم قرار گرفته و برخی آموزش‌های عمومی نیز ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر مشهد تشریح کرد :همه روزه در محل غرفه هلال احمر در نمایشگاه بین المللی مشهد ، مانوری جهت آشایی بیشتر عموم مردم جهت آموزش های همکانی و تحقق شعار هر خاواده یک امدادگر اجرا می شود . 

گفتنی است، این نمایشگاه تا ششم مهرماه هر روز از ساعت 16 تا 22 پذیرای بازدید کنندگان است

آتش نشانی جمعیت هلال احمر مدیریت بحران هلال احمر نمایشگاه بین المللی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر