کد خبر: 815169 A

از سوی ماموران حفاظت از محیط زیست؛

در پی عملیات مشترک مأموران اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک و منابع طبیعی این شهرستان، شکارچیان بزکوهی به دام افتادند.

به گزارش خبرگار ایلنا از قزوین، طبق گزارش واصله مبنی بر مشاهده خودروی مشکوک در منطقه حاجی‌آباد شهرستان آبیک استان قزوین، مأموران اداره حفاظت از محیط زیست این شهرستان در منطقه مذکور حاضر شدند.

امید رحمانی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: پس از حضور مأموران اداره حفاظت از محیط زیست این شهرستان در منطقه حاجی‌آباد، مأموران اداره منابع طبیعی این شهرستان هم حضور داشتند که در عملیاتی مشترک نسبت به مسدود کردن راه برگشت متخلفان اقدام و پس از شناسایی خودرو، نسبت به توقف آن اقدام کردند.

وی افزود: پس از تفتیش و بازرسی خودرو، دو رأس بز کوهی شامل یک رأس بز کوهی و یک رأس بزغاله وحشی کوهی، یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی و یک دستگاه دوربین و دو عدد چاقو کشف و ضبط و خودروی شکارچیان هم توقیف شد.

این مسئول ادامه داد: با تهیه صورت جلسه در منطقه حاجی‌آباد و شکار مذکور، متخلفان که 2 نفر بودند به مراجع قضایی شهرستان آبیک معرفی شدند.

به گفته رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک؛ کل بز و بز کوهی گونه جانوری حمایت شده است که شکار آن ممنوع بوده و کسی حق شکار آن را ندارد.

رحمانی افزود: با افرادی که به گونه‌های جانوری و حیات‌وحش تعرض کنند و یا نسبت به تخریب محیط زیست و ایجاد آلودگی در شهرستان آبیک اقدام کنند با قاطعیت برخورد قانونی صورت می‌گیرد و مماشاتی در این زمینه نخواهیم کرد.

حفاظت از محیط زیست خودرو عملیات مشترک محیط زیست منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر