کد خبر: 814897 A

با حضور مسئولین استانی؛

چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سال جاری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال استان، و مدیران بانکها و دستگاههای اجرایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی رسولیان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تشکر از برگزاری این جلسه گفت: از محل اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه برای نهادهای حمایتی و طرح خوداشتغالی، ۴۸۰ میلیارد ریال به طرح نجات حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته است و طرح های اقتصادی در این محلات مورد پیگیری قرار می گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: کمیته اقتصادی طرح نجات حاشیه شهر مشهد در دستور کار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان قرار گرفته و دبیری این کمیته نیز برعهده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی است و جلسات این کمیته هر دو هفته یکبار برگزار خواهد شد.

رسولیان در ادامه گفت: اجرای مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی استاندار خراسان رضوی از ظرفیت هایی است که حاشیه نشینی در مشهد را کاهش می دهد و باعث مهاجرت معکوس روستاییان و ساکنین مناطق کم برخوردار از حاشیه شهر می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح رسیدگی به مشکلات اجتماعی ۳۲۲ هزار و ۴۵۸ نفر و توانمندسازی هشت محله کم برخوردار شهر مشهد در قالب طرح نجات در دست بررسی و اقدام می باشد.

وی در خاتمه ضمن تشکر از بخش خصوصی استان اعلام کرد: امیدواریم با منابع محدود حداکثر استفاده را در جهت ایجاد اشتغال داشته باشیم و اگر شغلی ایجاد شود این عبادت خواهد بود.

محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و دبیر کارگروه تخصصی اشتغال نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از شاخص های اشتغال استان گفت: عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص برنامه های اشتغال و برنامه ریزی و اجرای برنامه های اشتغال دستگاه های اجرایی در محلات هدف طرح نجات در این جلسه مورد یحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه آمار عملکردی استان، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار ،طرح مشوق بیمه کارفرمایی و طرح کارورزی فارغ التحصیلان و اهداف و ظرفیت های آن را بیان کرد و گفت:در اجرای این طرح ها تلاش ها و اقداماتی در استان انجام شده است و بنگاه های اقتصادی می توانند به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نمایند. 

سنجری در خاتمه افزود :دستگاههای عضو کارگروه می بایست موانع و مشکلات موجود بر سر راه این طرح ها را شناسایی نموده و با تلاش در راستای رفع این موانع اقدام نمایند.

اشتغال خراسان رضوی سرمایه گذاری کار و رفاه اجتماعی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر