کد خبر: 814895 A

با حضور سردار جعفری و شهبازی؛

پیکر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس که جان خود را در راه دفاع از کیان میهن اسلامی گذاشتند بر دوش کارکنان استانداری البرز، بدرقه و تشییع شد.

به گزارش ایلنا، سردار جعفری مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح و مشاور فرمانده کل سپاه  که در مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس، حضور داشت، گفت: این روزها در خصوص دفاع مقدس برنامه های بسیاری وجود دارد ولی تشییع پیکر شهدای گمنام حال و هوای متفاوتی دارد.

وی مروری بر دوران دفاع مقدس و روزشمار آغاز جنگ داشت و افزود: با اینکه حرکت های سریعی برای آغاز پرقدرت و مجهز جنگ از سوی دشمن صورت گرفت، عملیات هایی طراحی شد تا مناطق اشغالی بازپس گیری شد.

سردار جعفری ادامه داد: تصور غلطی وجود داشت که ما در مقابل ارتش عراق قدرت ایستادگی نداریم و بنی صدر صراحتا گفت که امکان دفاع وجود ندارد ولی رزمندگان و بسیجیان تمامی این معادلات بدبینانه را بر هم زدند.

عزیزاله شهرازی، استاندار البرز نیز در ادامه این مراسم، اظهار داشت: امروز حال عجیبی دارم چراکه حال و هوایی که اکنون وجود دارد را تاکنون در استانداری البرز ندیده بودم.

شهبازی افزود: یاد و خاطره شهدا گرامی باد آنهایی که با دست خالی، ایمان و عشق تن به دفاع از کیان ایران اسلامی داده اند، یادی که در دلها هرگز نمی میرد یاد شهدا است.

وی یادآور شد: به دورانی رفتم که از نزدیک شاهد به خاک و خون کشیده شدن جوانانی بودم که برای دفاع از میهن عاشقانه و مردانه از سراسر کشور حضور می یافتند تا یک وجب از خاک میهن مقدسمان به دست دشمنان و بیگانگان نماند.

استاندار البرز گفت: تعداد زیادی از ایثارگران دوران دفاع مقدس و خانواده های شهدا و ایثارگران در این جمع حضور دارند که این حضور را مغتنم و ارزشمند می دانیم.

وی تصریح کرد: در ادوار مختلف طی 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با الگو گرفتن از شهدا، آرمان های نظام و منافع ملی و افزایش قدرت اسلامی و نمایش اقتدار مردانه ایستادیم.

شهبازی عنوان کرد: اکنون عظمت و اقتداری که ایران اسلامی دارد به مدد از روحیه ایثارگری و فداکاری است و ما در عمل نشان دادیم که در عرصه های مختلف فعل می توانیم را صرف کردیم.

وی گفت: امید است امروز که رییس جمهور به نمایندگی از ملت ایران اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل حضور دارد در پاسداری از منافع ملی موفق و موید باشد.

استاندار البرز افزود: اکنون مجموعه مسئولان استان بدور از حاشیه های ناکارآمد برای پیشرفت و توسعه البرز با هم همدل و متحد هستند و به لطف خدا رونق تولید و اشتغال و زندگی در این استان جاری و ساری است.

 

استاندار البرز هفته دفاع مقدس البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر