کد خبر: 814592 A

رئیس هیات کوهنوردی اصفهان عنوان کرد:

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان با اشاره به حادثه سقوط پسر ۸ ساله در جریان مسابقه سنگ نوردی گفت: باشگاه مذکور مجوزی از این هیات برای برگزاری این مسابقات نداشته است.

به گزارش ایلنا، مهدی نصر درباره سقوط کودک ۸ ساله از دیواره سنگ نوردی باشگاه ایثار فولاد شهر گفت: باشگاه برگزار کننده این مسابقات، بدون هیچ مجوزی از هیات کوهنوردی استان اصفهان این برنامه را برگزار کرده است.

وی عوامل متعددی را در بروز این حادثه دخیل دانست و افزود: در مسابقات نونهالان سرداور باید شخصا ورود پیدا می‌کرد و موارد ایمنی را کنترل می‌کرد که این اتفات نیفتاده است. دیواره سالن سنگ نوردی در حد استاندارد نبوده و شرایط برگزاری مسابقه را نداشته است. ضمن اینکه تشک‌های مسابقات نیز به اندازه کافی و استاندارد نبوده و در کل ایمنی مسیر صعود رعایت نشده است.

نصر ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان دستور ویژه برای رسیدگی به این موضوع را دادند و شب گذشته نیز با پدر آرمان تلفنی صحبت کردند و مدیرکل ورزش و جوانان مرتب در محل حضور دارند.

کودک

وی گفت: در حال حاضر رئیس بیمارستان الزهرا که پزشک معالج "آرمان" است، روند جسمانی و وضعیت را تا حدی نرمال اعلام کرده است و همگی منتظر بالا آمدن ضریب هوشیاری و خارج شدن از وضعیت کما هستیم که امیدواریم با دعا‌هایی که می‌شود این اتفاق رخ دهد.

آرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این باره گفت: تیم پزشکی متخصص به صورت ۲۴ ساعته روند درمانی پسر بچه هشت ساله را کنترل می‌کنند و بنابر اعلام پزشک متخصص، با توجه به اینکه سن کودک پایین است امکان بهوبود وی طی ده الی ۱۵ روز آینده وجود دارد.

وی ادامه داد: سطح هوشیاری این پسر بچه بین ۴ الی ۶ متغیر است که اگر این عدد روی ۶ ثابت شود، از لحاظ پزشکی قابل قبول است و امکان بالاتر امدن سطح هوشیاری وجود دارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: این کودک در جریان سقوط از صخره سنگ نوردی دچار شکستگی جمجمه، خونریزی مغزی، خونریزی داخلی، شکستگی از دوناحیه بدن و آسیب دیدگی طحال شده که دیروز طی عمل جراحی طحال قرار گرفت و هم اکنون همه شرایط تحت کنترل تیم متخصص پزشکی است.

استان اصفهان اصفهان بیمارستان پزشک متخصص مدیرکل ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر