کد خبر: 814340 A

یک فعال اقتصادی مطرح کرد:

رئیس هلدینگ هومان گفت: صادر کنندگان باید تشویق شوند تا در منطقه حضور یابند و علایق این کشورها را بدست بیاورند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسین مستعلی در نشست تخصصی چرخه صادرات با محوریت کالای ایرانی که در هتل همای مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تولید کنندگان ما محصولات خود را درب انبارشان می فروشند و دلال بازی را افزایش می دهند خاطرنشان کرد: اگر بنا به صادرات است خود تولیدکننده باید به بازارهای جهانی ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه اولین کسانی که در صنعت چرم به آسیای میانه ورود پیدا کردند خراسانی ها بودند، عنوان کرد: متاسفانه امروزه در صنعت چرم و دباغی پاکستانی ها جای ایرانی ها را گرفته اند.

مستعلی ادامه داد: تولید کننده باید محصول خود را با نرخ مناسب تمام کند و با ورود به بازارهای جهانی مزیت آن را پیدا کند و نباید عرصه را برای رقبا باز بگذاریم.

این فعال حوزه صادرات با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاهی توسط شرکت نام آوران بام سبز حتی اگر ۱۰ درصد صادرات مارا افزایش دهد مثمرثمر خواهد بود یادآور شد:صادر کنندگان باید تشویق شوند تا در منطقه حضور یابند وعلایق این کشورها را بدست بیاورند.

وی خاطرنشان کرد:هرچند امروزه  فرایند دیجیتالی و مارکتینگ به تجارت کمک کرده است اما بازهم حضور تولید کننده و محصولاتش در منطقه شاهد افزایش صادرات خواهیم بود.

گفتنی است،"نمایشگاه صادراتی تولید ایرانی، برندجهانی" در ۶۰ غرفه از هفدهم تا نوزدهم مهرماه امسال در هتل همای شماره یک برگزار خواهد شد.

بازی تجارت صنعت مشهد صادر کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر