کد خبر: 814231 A

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان :

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: مقوله تجارت و صادرات بدون حضور شرکت های مدیریت صادرات به جایی نمی رسد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشست مشترک با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و فعالان اقتصادی اظهار داشت: این موضوع از موضوعات کلیدی امروز ماست چرا که در مقابل 10000 واحد صنعتی و تولیدی تعداد شرکت های مدیریت صادرات بسیار اندک هستند و ما در اصفهان از 4 سال پیش برای توسعه این گونه شرکت ها اقدام کردیم.

وی افزود: شرکت‌های صادرات استان اصفهان با مشکلاتی مواجه هستند و از سازمان توسعه تجارت ایران انتظار حمایت و حل مشکلات خود را دارند.

وی صنعت نساجی را قدیمی ترین صنعت این خطه بیان کرد و اظهارداشت: این صنایع افزون بر تولید، در زمینه صادرات با مشکلاتی مواجه هستند که حل مشکلات آنها نباید فراموش شود.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان لازمه توسعه استان را توسعه صاردات از طریق بهره مندی از نیروهای متخصص و خدوم دانست و با اشاره به اهمیت برندسازی در صادرات افزود: موضوع برند به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های دولت در دستور کار قرار گرفته است و دستورات خوبی هم صادرشده است .

رئیس اتاق اصفهان توجه ویژه به بحث برند را در کنار موضوعات صادرکنندگان برای توسعه صادرات بسیار حائز اهمیت برشمرد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی اصفهان در اتاق بازرگانی نیز گفت: صادرات به کشورهای همسایه اولویت نخست این سازمان است و به همین منظور امسال بیشتر مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده به شرکت های صادر کننده به کشورهای همسایه اختصاص می یابد.

حمید زادبوم اضافه کرد: یکی از برنامه های دشمن برای تضعیف اقتصاد ایران حذف شرکت های ایرانی از  بازارهای جهانی بویژه کشورهای همسایه است بنابر این در چنین شرایطی باید فعالیت های خود را در بازارهای منطقه افزایش دهیم. 

وی تصریح کرد: از ورود به سایر بازارها نیز غافل نیستیم و برای ورود به این بازارها برنامه داریم اما این برنامه ها در اولویت بعدی این سازمان است.

وی با اشاره به اینکه صادرات کالاهای بی کیفیت تاثیر نامطلوبی بر صادرات و درآمدهای کشور در بخش صادرات دارد بیان کرد: یکی از راههایی که می تواند از صادرات این کالاها جلوگیری کند برند سازی است و شرکت های صادراتی کشور باید در این باره برنامه ریزی کنند.

 

 

استان اصفهان اصفهان اقتصاد ایران تجارت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر