کد خبر: 813821 A

در تایباد رخ داد؛

فرمانده انتظامی تایباد گفت: جوان ۲۹ ساله ای که با استفاده از سیمکارت ناشناس اقدام به ایجاد صفحه جعلی در اینستاگرام کرده بود و عکس‌های خصوصی را منتشر می‌کرد توسط پلیس فتا این فرماندهی دستگیر شد.

سرهنگ علی اکبر قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: پس از مراجعه شاکیه پرونده به مراجع قضایی و تنظیم شکایتی مبنی بر منتشرکردن عکس‌های خصوصی وی در فضای مجازی و اقدام به بدنامی، بلافاصله پس از دستور دادستان ماموران پلیس فتا در کمتر از 24 ساعت متهم را دستگیر کردند. 

وی با تاکید به رعایت جوانب احتیاط در حفظ حریم خصوصی، افزود: شهروندان باید آگاهی‌های لازم جهت حفظ حریم خصوصی را پیدا کنند و عکس‌های خانوادگی و شخصی خود را در حافظه اقلام الکترونیکی متصل به اینترنت نگهداری نکنند. 

قربانی مطرح کرد: همچنین از بارگذاری عکس‌های خصوصی در فضای مجازی، صفحات و پروفایل شبکه‌های اجتماعی اکیدا خودداری کنند تا از تهدیدات مشابه در امان بمانند. 

وی تصریح کرد: پلیس با بزهکاران و هنجارشکنان وسالبان نظم و امنیت عمومی جامعه در فضای مجازی و واقعی برابر قانون به شدت برخورد خواهد کرد و آرامش را از مجرمین سلب می‌کند.

اینترنت فتا فضای مجازی قانون جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر